Co jsem testoval:
testované auto
Simca 1301 Special


Máte doma starší Autokatalog a nevíte co s ním?

chrpa-pa.cz
Blog o všem, co by Vás mohlo zajímat.

auta5p.eu  
Auta5P  
  Sraz historických vozidel Chomutov 2016 zpět na SRAZY  

Sraz 2016

SRAZ HISTORICKÝCH VOZIDEL CHOMUTOV 2016

Obvykle se poslední dubnový víkend v Chomutově pořádájí historické Chomutovské slavnosti a ve stejném termínu se v sobotu pořádá sraz historických vozidel. V roce 2016 byly ale slavnosti uspořádány již 23. a 24. dubna a tak také sraz historických vozidel, pravidelně pořádáný Veteran car clubem Chomutov, nepřipadl jako obvykle na poslední dubnovou sobotu, ale na předposlední. V roce 2016 se tedy sraz uskutečnil již 23. dubna a byl to 22. ročník ročník této akce. Pravidelná výstava automobilových a motocyklových veteránů proběhla jako obvykle (vyjímkou byl rok 2015) na parkovišti Severočeských dolů mezi obchodním centrem Chomutovka a marketem Billa. Předpověď počasí akci nepřála, měla být zima a mělo pršet. Nebylo sice žádné vedro, ale během výstavy vozidel nepršelo.

Přestože někteří pravidelní účastníci nedorazili, dostavilo se účastníků poměrně hodně, pořadatelé uváděli dokonce rekordní účast a některé později přihlášené účastníky museli odmítnout. Před akcí rozeslal VCC Chomutov na tři stovky pozvánek. Vlastní soutěžní jízdy se ale zúčastnilo o něco méně automobilů i motocyklů než v předchozím ročníku. Řada automobilů přijela mimo soutěž, byly pouze vystaveny a soutěžní jízdu jejich posádky neabsolvovaly.

Většina vozidel patřila pravidelným účastníkům chomutovského srazu, dorazilo ale i několik vozů, které jsem na předchozích ročnících neviděl. České veteránisty tradičně doplnili jejich němeční kolegové, většinou z nedalekého Saska. Bohužel předválečných automobilů bylo poměrně málo a to ještě některé přijely mimo soutěž (namátkou Aero 500 nebo BMW 3/15). Většina vozidel byly youngtimery ze šedesátých a sedmdesátých let dvacátého století. Někteří účastníci z Německa přijeli kvůli poruše přihlášených veteránů náhradními novějšími vozy, mladšími než veteránská kategorie, která požaduje vozy starší 30 let.

Během asi dvou hodin, které jsem strávil prohlídkou vystavených veteránů jsem se snažil nafotit všechny automobily - účastníky srazu i vozidla, která jen přijela na přehlídku a vlastní jízdy veteránů se nezúčastnila. Kromě historických automobilů a motocyklů bylo na srazu i několik traktorů, jeden z nich jel již poněkolikáté soutěžní jízdu.

Bývalo dobrým zvykem, že vystavená vozidla měla kartičku s uvedeným modelem, rokem výroby, objemem motoru, výkonem a maximální rychlostí. Tuto kartu jsem viděl v roce 2016 na jediném z vystavených vozidel. Nevím jestli je VCC přestal účastníkům dávat a nebo se účastníci vykašlali na jejich vyplnění a umístění na vozidlo. Kartičku se základními údaji jsem viděl pouze na voze Fiat 850.

Za poskytnuté materiály patří poděkování panu Zdeňku Prchalovi, místopředsedovi Veteran Car Clubu Chomutov. Poslal mi plakát akce a seznam přihlášených účastníků a jejich automobilů. Výledkové listiny jsem převzal z fotogalerie na stránkách VCC Chomutov. Uváděly 15 automobilů vyrobených do roku 1955 a 47 vozů s rokem výroby od roku 1956. Akce se zúčastnilo také 37 motocyklů.

Na následujících více než 420 snímcích jsou téměř všechny automobily, které se Srazu HV v Chomutově 2016 zúčastnily, včetně těch, které přijely mimo soutěž. Fotky, které jsem pořídil, jsem následně ručně upravil a doplnil dostupným popisem a technickými parametry. Některé parametry mi sdělili majitelé vozů, za což jim patří poděkování, konkrétně to byli Ing. Richard Janča (Chrysler 58 z roku 1925) a Wolfgang Loth (Whippet 98A z roku 1929).

Vozy pravidelných účastníků srazu naleznete také v reportážích z minulých let, jako Srazy HV Chomutov z let 2014, 2013 a 2012 nebo ještě starších.

auto auto auto auto auto auto
auto auto auto auto auto auto
auto auto auto auto auto auto
auto auto auto auto auto auto
auto auto auto auto auto auto
auto auto auto auto auto auto
auto auto auto auto auto auto
auto auto auto auto auto auto
auto auto auto auto auto auto
auto auto auto auto auto auto
auto auto auto auto auto auto
auto auto auto auto auto auto
auto auto auto auto auto auto
výsledky
VCC Chomutov

  AUTA 5P nahoru