Co jsem testoval:
testované auto
Aston Martin DB9 Mansory


Máte doma starší Autokatalog a nevíte co s ním?

chrpa-pa.cz
Blog o všem, co by Vás mohlo zajímat.

auta5p.eu  
Auta5P  
  Sraz veteránů Chomutov 2012 zpět na SRAZY  

Sraz 2012

SRAZ HISTORICKÝCH VOZIDEL CHOMUTOV 2012

Poslední dubnovou sobotu se v Chomutově koná tradiční sraz historických vozidel, který pořádá Veteran car club Chomutov. V roce 2012 se pořádal 28. dubna a byl to již jeho 18. ročník. Výstava automobilových a motocyklových veteránů byla tradičně na parkovišti Severočeských dolů mezi obchodním centrem Chomutovka a nákupním areálem Billa. Tradiční zůstal i čas kolem poledne, bezplatný vstup a prohlídka automobilových i motocyklových veteránů. Poprvé nebyl sraz součástí chomutovských městských slavností, které proběhly tentokrát o týden dříve.

Na sraz přijeli nejen majitelé veteránů z Čech, ale doplnili je tradičně zahraniční účastníci ze sousedního Německa. Řada veteránistů již byla pravidelnými účastníky a jejich vozidla se zúčastnila také předchozích chomutovských srazů. Vidět bylo ale také několik vozidel, která se srazu zúčastnola poprvé. Řada veteránistů přijela mimo soutěž a své vozy jen ukazovali, tradiční jízdy veteránů se ale neúčastnili.

Nejstarším automobilem byl opět Ford, se kterým jeho majitel přijel z Německa. Tentokrát si vybral místo staršího modelu N z roku 1906 o něco novější "téčko", vůz lidově nazývaný "plechová Lízinka", z roku 1918. Ford T byl na srazu už v roce 2008. K vidění pak bylo ještě několik předválečných vozů, jako Aero, Jawa, Praga, Peugeot, Škoda nebo Tatra, ale většina automobilů byla ze šedesátých a sedmdesátých let dvacátého století.

V reportáži najdete více než dvě stovky fotografií, které jsem jako vždy doplnil dostupným popisem a technickými údaji. Snahou bylo zachytit hlavně nové účastníky srazu. Snímky a popisy vozů pravidelných účastníků srazu nejdete v reportážích z předchozích ročníků, například Sraz veteránů Chomutov 2010.

Můžete si také prohlédnout plakát akce s časovým harmonogramem, který mi poslal pan Zdeněk Prchal z VCC Chomutov a výsledkové listiny automobilů do roku výroby 1955 a od roku výroby 1956. Výsledkové listiny jsem převzal a upravil ze stánek VCC Chomutov. Automobily byly rozděleny do dvou kategorií, na vozy do roku výroby 1955 a od roku 1956. V kategorii starších vozů uvádí výsledková listina 16 automobilů, těch mladších od roku 1956 je ve výsledcích uvedeno celkem 48. Soutěžní jízdy se zúčastnilo také 17 starších a 19 mladších motocyklů (opět dělení do roku 1955 a od roku 1956).

auto auto auto auto auto auto
auto auto auto auto auto auto
auto auto auto auto auto auto
auto auto auto auto auto auto
auto auto auto auto auto auto
auto auto auto auto auto auto
  auto auto auto auto  
logo klubu

  AUTA 5P nahoru