Co jsem testoval:
testované auto
Subaru Impreza WRX STI


Máte doma starší Autokatalog a nevíte co s ním?

chrpa-pa.cz
Blog o všem, co by Vás mohlo zajímat.

auta5p.eu  
Auta5P  
  Audi Museum Mobile Ingolstadt 2005  

logo muzea

AUDI MUSEUM MOBILE INGOLSTADT 2005

Asi 200 km od Chebu se v centru Bavorska nachází město Ingolstadt, sídlo automobilky Audi. V komplexu budov uvedené automobilky snadno naleznete firemní muzeum, nazvané Audi Museum Mobile. Muzeum je umístěno v moderní prosklené několikapodlažní budově kruhového půdorysu. Vozidla jsou uložena převážně na ochozech, mezi kterými vedou pohyblivá schodiště. Část exponátů byla na pohyblivém výtahu a neustále se posouvala postupně přes několik podlaží. Umístění exponátů bylo zřejmě ztvárněno podle zajímavého architektonického a uměleckého návrhu, ale poněkud znesnadňovalo systematickou prohlídku a fotografování řady automobilů komplikovalo jejich umístění před skleněnou vnější stěnou budovy. V muzeu bylo vystaveno také několik motocyklů.
Muzeum vystavovalo nejen vozy Audi, ale také historické automobily dalších značek: Auto Union, DKW, Horch, NSU, Slaby-Beringer, Volkswagen a Wanderer. Vstupné bylo 2 Eura, tady částka proti jiným "západním" automobilovým muzeím téměř zanedbatelná (jiná muzea měla vstupné minimálně 5x vyšší).
Muzeum jsem navštívil počátkem srpna 2005 a na připojených snímcích naleznete všechny tou dobou vystavené automobily, které se mi podařilo vyfotografovat. Snímky jsou doplněny dostupnými údaji.

   

  AUTA 5P