Zde může být vaše reklama

Ušetřete na pojištění auta! Pomůže Vám srovnání na ePojisteni.

Máte doma starší Autokatalog a nevíte co s ním?

Autobazar 123auta.cz nabízí prověřené vozy se slevou až 15 000 Kč.

Najděte si nejlevnější povinné ručení na Porovnej24.cz.

Přečtěte si recenzi Škody Kodiaq, novinky na českém trhu s automobily a porovnejte její kvality s konkurenčními SUV.

auta5p.eu  
Auta5P  
  Malta Classic Car Collection 2015 zpět na MUZEA  


logo muzea

Malta Classic Car Collection 2015

V červeci 2015 jsme strávili týden dovolené na středomořském ostrově Malta. Jedno parné dopoledne jsem se vypravil místní autobusovou dopravou do tamního automobilového muzea, nazvaného Malta Classic Car Collection. Muzeum se nacházelo v městě Qawra na rohu ulic Triq it-Turisti a Klamari Qarnit, asi 200 metrů od autobusového nádraží v městě Bugibba. Od hotelu ve Sliemě jsem jel tam i zpátky automusem číslo 12. Cesta tam trvala o něco déle než uváděl jízdní řád, protože po cestě stavěli nové silnice a před Bugibbou byla zácpa. Na zpáteční autobus, který měl jezdit každou čtvrthodinu, jsem ale čekal téměř třičtvrtě hodiny, což nebylo v poledním vedru nic příjemného. Muzeum sice mělo zvenčí jen malé cedulky, ale na chodníku před ním byla vystavena modrá "bugatka" a poutač. Větší "ceduli" než muzeum měla restaurace, umístná ve stejném objektu. V muzeu měli i dílnu, kde renovovali některé exponáty. Několik vystavených automobilů nabízeli k prodeji. Většina vystavených automobilů byly anglické vozy z období od druhé světové války do sedmdesátých let dvacátého století. Sbírku doplňovalo několik předválečných automobilů a několik vozů z Německa, Itálie, Francie, Japonska a USA.

Po zakoupení vstupenky jsem dostal lístek s čárovým kódem, sestoupil do suterénu a po naskenování čárového kódu mne turniket pustil do muzea. Prohlídka a nafocení exponátů mi zabralo něco málo přes jeden a půl hodiny. Po ukončení prohlídky stisknete tlačítko na výstupním turniketu a ten Vás postí ven. Muzeum bylo ve dvou podzemních podlažích, mělo plochu 3000 m² a kromě historických automobilů, motocyklů a člunů mohli návštěvníci shlédnout benzínové pumpy (stojany), stará rádia, televize, gramofony, hudební skříně, hudební nástroje, figuríny v dobových šatech, fotografie, plakáty a sbírku malých modelů (většinou Matchbox). V muzeu byly vystaveny automobiloví veteráni značek Abarth, Austin, Austin Healey, Auto Union, BMW, Citroën, Fiat, Ford, Chevrolet, Jaguar, Lancia, Mini, Mazda, Mercedes Benz, MG, Morris, NSU, Panhard, Pontiac, Porsche, Reliant, Sunbeam, Standard, Teal (replika Bugatti před muzeem), Toyota, Trabant, Triumph, Vanden Plas a Volvo. Vystavené automobily byly obměňovány, některé v minulosti vystavené vozy jako Dodge Viper nebo Ferrari již v době mé návštěvy v muzeu nebyly.

Některé exponáty neměly bohužel žádný popis a na můj email s dotazem na repliku Bugatti a vůz Packard mi nikdo neodpověděl, takže další dotazy jsem už ani nezkoušel. Na webových stránkách byly poslední "novinky" z jara 2012, takže starší než tři roky. Také sekce "vozy na prodej" nebyla několik let aktualizována a všecny tam uvedené automobily byly již dávno prodány.

Následující fotografie jsem pořídil při návštěvě muzea kolem poledne v úterý 7.7.2015. Na 270 snímcích jsou (až na Fiat 600 a dva nové v muzeu zaparkované vozy) všechny automobily, vystavené tou dobou v muzeu a před ním. Napočítal jsem jich celkem pětašedesát. Snímky jsem, jako vždy, doplnil popisem a dostupnými technickými údaji.

auto auto auto auto auto auto
auto auto auto auto auto auto
auto auto auto auto auto auto
auto auto auto auto auto auto
auto auto auto auto auto auto
auto auto auto auto auto auto
auto auto auto auto auto auto
auto auto auto auto auto auto
auto auto auto auto auto auto
auto auto auto auto auto auto
auto auto auto auto auto plakát
vstupenka

  AUTA 5P nahoru