Co jsem testoval:
testované auto
Suzuki Swift 1.6 Sport


Máte doma starší Autokatalog a nevíte co s ním?

chrpa-pa.cz
Blog o všem, co by Vás mohlo zajímat.

auta5p.eu  
Auta5P  
  Závod veteránů Zbraslav-Jíloviště 2015 zpět na ZÁVOD  

logo závodu

Vozy Bugatti na závodu Zbraslav-Jíloviště 2015

Každoročně se počátkem září pořádá tradiční jízda pravidelnosti historických vozidel do vrchu Zbraslav-Jíloviště. V roce 2015 to byl již její 48. ročník. Závod byl vypsán pro vozy, vyrobené do roku 1939. Vyjímkou byly sportovní a závodní speciály, které mohly být vyrobeny později.

Speciální kategorii měly vozy Bugatti, dopoledne byla na horní části zbraslavského náměstí jejich výstava. Odpoledne se většina vystavených vozů zúčastnila jízdy pravidelnosti. Podle startovní listiny bylo na jízdu přihlášeno osmnáct vozů Bugatti. Na výstavě na náměstí jsem jich napočítal devatenáct, navíc byly vystaveny dva vozy ze sbírky Samohýl Motors a jeden z přihlášených vozů zřejmě nedorazil, nikde jsem jej neviděl a nebyl uveden ani ve výsledcích. Ve výsledkové listině je uvedeno jedenáct vozů Bugatti, které úspěšně absolvovaly obě jízdy.

Na následujících fotografiích jsou všechny vozy Bugatti, vystavené dopoledne v sobotu 5. září 2015 na zbraslavském náměstí. Doplnil jsem popisy vozů, dostupné technické údaje a další podrobnosti. Ze startovní listiny jsou k jednotlivým vozům doplněni jejich řidiči a z výsledkové listiny umístění v rámci třídy "Bugatti". Většina vystavených vozů na sobě neměla startovní čísla a žádný vůz neměl popis, takže jejich identifikace byla obtížnější. Modré závodní vozy Bugatti, kterých byla většina, jsou si velmi podobné.

auto auto auto auto auto auto
auto auto auto auto auto auto
auto auto auto auto auto auto
  auto auto listina listina  

webové stránky závodu

  AUTA 5P nahoru