Co jsem testoval:
testované auto
Citroën C5 Tourer 2.0 BlueHDi 180 AT


Máte doma starší Autokatalog a nevíte co s ním?

chrpa-pa.cz
Blog o všem, co by Vás mohlo zajímat.

auta5p.eu  
Auta5P  
  Archiv Zetor Racing Team Brno zpět na VÝSTAVY  

Zetor Racing Team Brno

Archiv Zetor Racing Team Brno

Pan Jiří Horák z Brna, majitel firmy Necra Replica, mi na podzim roku 2008 poslal krabici fotografií závodních vozů z konce šedesátých let a ze sedmdesátých let dvacátého století, s tím, že mám historické fotografie přidat do mé encyklopedie Auta 5P. Krabice s fotografiemi ležela několik let v koutě, pak jsem konečně staré fotografie naskenoval a postupně je začal přidávat na stránky Auta 5P. Počátkem roku 2014 se pan Horák ozval, že snímky jsou z pozůstalosti doktora Frídka, jednoho z vedoucích pracovníků bývalé závodní stáje Zetor Racing Team Brno. Dědic doktora Frídka chtěl materiály vrátit a tak jsem celou krabici zase poslal zpět panu Horákovi do Brna.

Zetor Brno, známý výrobce traktorů, koupil v roce 1968 tři závodní vozy Alfa Romeo GTA Junior. Vozy, upravené firmou Autodelta, byly dodány počátkem roku 1969. Byly určeny pro jezdce Jiřího Rosického, Dušana Velímského a Stanislava Plíhala. Plíhal ale při prvním závodě motor přetočil a tak byl tento vůz využit na náhradní díly pro zbylé dva. Ty se pak řadu let zúčastňovaly okruhových závodů cestovních vozů. V roce 1972 je Zetor prodal, pak s nimi jezdili například Marián Rajnoha, Jan Váňa a A. Tvrdý.

Na naskenovaných archivních fotografiích z výše uvedené krabice jsou různé závodní vozy z přelomu šedesátých a sedmdesátých let dvacátého století. Některé snímky byly pořízeny na tehdejším brněnském okruhu, řada jich je ale také ze zahraničních okruhů. Autory fotografií, ani přesnou dobu jejich pořízení bohužel neznám. U několika fotografií se mi podle startovních čísel podařilo dohledat jezdce a okruh. Snímky jsem doplnil dostupnými technickými parametry uvedených vozů.

auto auto auto auto auto auto
auto auto auto auto auto auto
auto auto auto auto auto auto
auto auto auto auto auto auto
auto auto auto auto auto auto
    auto auto    


  AUTA 5P nahoru