Co jsem testoval:
testované auto
Trabant 601 S


Máte doma starší Autokatalog a nevíte co s ním?

chrpa-pa.cz
Blog o všem, co by Vás mohlo zajímat.

auta5p.eu  
Auta5P  
  Soutěž elegance Roztoky 2010  

nadpis

SOUTĚŽ ELEGANCE ROZTOKY 2010

Na zámku Roztoky u Prahy se každoročně, vždy na státní svátek 8. května, kdy si připomínáme konec 2. světové války, pořádá tradiční Soutěž elegance historických vozidel. V sobotu 8.5.2010 se pořádal již 31. ročník této soutěže. Pořadatelem byly, jako obvykle, Veteran Car Club Praha a Středočeské muzeum Roztoky.
Řada vystavených automobilů se zúčastnila již minulých ročníků a opět přibylo poválečných "novějších" veteránů. K vidění bylo ale také několik novinek na české veteránské scéně, jako například závodní vůz Walter, anglické vozy Austin a Morris nebo německý Opel 1,2 Liter. Nejstarším vozem byl Renault z roku 1898, nejmaldší vozy pocházely z osmdesátých let dvacátého století. Z těch mladších jsem zde poprvé viděl anglický Jensen. Návštěvníci mohli obdivovat také historický letoun Blériot, maringotku nebo starou dřevěnou koloběžku.
Na více než třech stovkách fotografií (ve velikosti 1024x768 bodů) najdete téměř všechny vystavené automobily. Snímky jsem (ostatně jako vždy) doplnil dostupnými údaji.


  AUTA 5P