Co jsem testoval:
testované auto
Mitsubishi Colt 1.3 Autocross


Máte doma starší Autokatalog a nevíte co s ním?

chrpa-pa.cz
Blog o všem, co by Vás mohlo zajímat.

auta5p.eu  
Auta5P  
  Sraz historických vozidel Chomutov 2015 zpět na SRAZY  

Sraz 2015

SRAZ HISTORICKÝCH VOZIDEL CHOMUTOV 2015

Poslední dubnovou sobotu se v Chomutově koná již řadu let sraz historických vozidel, který pořádá Veteran car club Chomutov. V roce 2015 jej pořádali 25. dubna a byl to již 21. ročník této akce. Výstava automobilových a motocyklových veteránů proběhla na parkovišti na okraji parku, poblíž městského divadla. Nebyla tedy jako ve všech předchozích ročnících na parkovišti Severočeských dolů, přesunuli ji o pár desítek metrů jinam.

Bohužel někdy v polovině dubna na mne zaútočila jakási zákeřná choroba a tak jsem místo prohlídky vozidel ležel v posteli a potil se. Fotografie zajímavých vozů tak pochází od návštěvníků srazu.

Na sraz přijeli nejen majitelé veteránů z Čech, ale doplnili je tradičně účastníci ze sousedního Německa. Většina veteránistů byla pravidelnými účastníky a přivezli vozidla, známá z předchozích chomutovských srazů. Bylo ale také vidět několik vozidel, která se srazu zúčastnila poprvé. Počasí akci přálo, bylo teplo a celou sobotu svítilo sluníčko.

Za poskytnuté materiály patří poděkování panu Zdeňku Prchalovi, místopředsedovi Veteran Car Clubu Chomutov. Poslal mi plakát akce a seznam přihlášených účastníků a jejich automobilů. Výledkové listiny uváděly 17 automobilů vyrobených do roku 1955 a 56 vozů s rokem výroby od roku 1956. Akce se zúčastnily také čtyři desítky motocyklů

Na následujících snímcích je několik automobilů, které jsem na předchozích srazech v Chomutově většinou ještě neviděl. Snímky jsou z fotogalerií návštěvníků a účastníků srazu (Lusitka, Tomáš Marounek, Sup69, Z.Beránek), za vyfotografování uvedených automobilů jim patří poděkování. Snímky vozů jsem doplnil technickými daty a dalšími dostupnými informacemi.

Vozy pravidelných účastníků srazu naleznete v reportážích z minulých let (2014, 2013, 2012 a starších).

auto auto auto auto auto auto
  auto auto auto auto  
logo klubu

  AUTA 5P nahoru