Co jsem testoval:
testované auto
Peugeot 5008 1.6 THP 155


Máte doma starší Autokatalog a nevíte co s ním?

chrpa-pa.cz
Blog o všem, co by Vás mohlo zajímat.

auta5p.eu  
Auta5P  
MUZEA  

logo

Museo Lamborghini, 2012

Přímo v továrně Lamborghini, v italském městě Sant'Agata Bolognese, se nachází také tovární muzeum této značky. Muzeum otevřeli v roce 2001, to již byla třetím rokem vlastníkem automobilky Lamborghini německá společnost Audi, součást koncernu Volkswagen. Museo Lamborghini má dvě patra a vystavené modely jsou čas od času obměňovány. Najdete zde jak sériové sportovní automobily, milníky historie značky, tak zajímavé prototypy, které se do sériové produkce nedostaly. Vystaveny jsou i motory a závodní monoposty.

Muzeum jsem navštívil odpoledne ve čvtrtek 25.10.2012 v rámci zájezdu Za rychlými koly do Itálie, bylo to třetí muzeum, navštívené během tohoto zájezdu. Muzeem Lamborghini nás provedl náš průvodce, pověděl několik zajímavostí o vybraných exponátech. Navštívili jsme také továrnu, kde nám ukázali výrobu modelu Gallardo.

Následují fotografie snad všech vystavených automobilů a většiny motorů. U některých vystavených exponátů byl uveden popis, řada vozů ale bohužel žádný popis neměla. Snímky jsem doplnil dostupnými technickými údaji a popisem. Bohužel u prototypů se údaje rozcházejí nebo nejsou uváděny vůbec, snažil jsem se použít nejpravděpodobnější hodnoty. V reportáži naleznete více než 160 fotografií.

auto auto auto auto auto auto
auto auto auto auto auto auto
auto auto auto auto auto auto
auto auto auto auto auto auto
auto auto auto auto auto auto
    auto auto    

  AUTA 5P nahoru