Co jsem testoval:
testované auto
Dacia Duster 1.5 dCi 109 4x2


Máte doma starší Autokatalog a nevíte co s ním?

chrpa-pa.cz
Blog o všem, co by Vás mohlo zajímat.

auta5p.eu  
Auta5P  
MUZEA  

logo

Museo Casa Enzo Ferrari, 2012

V italském městě Modena se nachází automobilové muzeum, věnované Ferrarimu a nazvané "Museo Casa Enzo Ferrari". V roce 2004 vybrali vítězný návrh budovy, který navrhl český architekt Jan Kaplický a jeho Studio Future Systems. Základní kámen muzea položili v roce 2009 a v březnu 2012 muzeum slavnostně otevřeli. Návštěvníka zaujme zvláštní kombinace zrekonstruovaného původního rodného domu Enza Ferrariho a moderní budovy, která při pohledu shora připomíná kapotu starého vozu Ferrari a svou žlutou barvou odkazuje na barvu Modeny. A ještě perlička: Enzo Ferrari svůj rodný dům údajně prodal a koupil si za něj svůj první závodní vůz.

V prostorné moderní hale muzea bylo vystaveno několik vozů Ferrari a Maserati a také několik motorů. Na stěnách a ve vitrínách byla řada fotografií a dalších materálů, dokumentujících historii italského motorizmu. Vystavené exponáty byly zapůjčeny z různých, většinou soukromých sbírek.

Vozy v muzeu čas od času obměňovali, v době návštěvy zde probíhala výstava "The Great Challenges Ferrari – Maserati" (česky něco jako Velký souboj vozů Ferrari a Maserati). Povídání o vystavených vozech si můžete přečíst v přiloženém dokumentu PDF (anglicky). Bylo vystaveno celkem 19 automobilů a několik motorů.

Muzeum jsem navštívil dopoledne ve čvtrtek 25.10.2012 v rámci zájezdu Za rychlými koly do Itálie, bylo to druhé muzeum, navštívené během tohoto zájezdu. V muzeu jsme měli volnou prohlídku bez průvodce, všechny vystavené exponáty měly popis a vzhledem k jejich nevelkému počtu bylo dost času na jejich podrobnou prohlídku i nafotografování.

Následují fotografie všech automobilů a motorů, vystavených v době mé návštěvy tohoto muzea. Snímky jsem, jako obvykle, doplnil popisem a dostupnými technickými údaji. V muzeu uváděli jen základní údaje jako objem a výkon motoru, počet převodových stupňů nebo rozměry pneumatik. Rozměry vozů, rychlost a další parametry nebyly uvedeny. U některých vozů neodpovídal jejich popis uváděným technickým údajům nebo naopak údaje typu vozu. V reportáži si můžete prohlédnout 160 fotografií.

auto auto auto auto auto auto
auto auto auto auto auto auto
auto auto auto auto auto auto
auto auto auto auto auto auto

  AUTA 5P nahoru