Co jsem testoval:
testované auto
Kia Ceed 1.4


Máte doma starší Autokatalog a nevíte co s ním?

chrpa-pa.cz
Blog o všem, co by Vás mohlo zajímat.

auta5p.eu  
Auta5P  
  Sraz veteránů Chomutov 2010  SRAZ HISTORICKÝCH VOZIDEL CHOMUTOV 2010

V rámci chomutovských slavností se poslední dubnovou sobotu koná tradiční sraz historických vozidel, který pořádá Veteran car club Chomutov. V roce 2010 se pořádal 24. dubna a byl to již jeho 16. ročník. Výstava automobilových a motocyklových veteránů byla tradičně na parkovišti Severočeských dolů mezi obchodním domem Prior a nákupním centrem Billa. Tradiční zůstal i čas kolem poledne a bezplatný vstup a prohlídka automobilových i motocyklových veteránů.
Počasí se vydařilo a srazu se podle mého odhadu zúčastnilo více vozidel než v jiných letech. Na sraz přijeli nejen majitelé veteránů z Čech, ale doplnili je tradičně zahraniční účastníci ze sousedního Německa. Řada veteránů byla pravidelnými účastníky a jejich vozidla jsem viděl již na předchozích chomutovských srazech. Bylo přihlášeno více než padesát automobilů a přibližně stejný počet motocyklů. Někteří přihlášení však na sraz nedorazili, jejich místo zaplnili účastnící s vozidly neuvedenými ve startovní listině nebo ti, kteří přijeli mimo soutěž.
Nejstarším automobilem byl Ford N z roku 1906, který vyrazil jako jeden z prvních na okružní cestu veteránů okolím Chomutova a Žatce. Většinu předválečných vozů tvořily malé Aerovky 662. Sraz byl původně vypsán pro vozidla do roku výroby 1960, ale zřejmě pro jejich nedostatek se jej zúčastnila také vozidla ze šedesátých a sedmdesátých let dvacátého století. Nejmladší automobily byly vyrobeny kolem roku 1980. Kromě jiných tam byla i Škoda 120 s veteránskými značkami (RZ, dříve SPZ) z roku 1983.
Na následujích více než 230 snímcích jsou k vidění snad všechny automobily z chomutovského srazu 2010, včetně těch, které přijely mimo soutěž. Snímky jsem doplnil dostupnými technickými a historickými údaji. U soutěžících automobilů jsou uvedeni i jejich řidiči.
Můžete si prohlédnout také plakát akce s časovým harmonogramem, který mi poslal Zdeněk Prchal z VCC Chomutov, dále naskenovaný přehled přihlášených (automobily i motocykly) a výsledkové listiny kategorie automobilů, převzaté z webových stránek klubu. Automobily byly rozděleny do dvou kategorií, na vozy do roku výroby 1955 (16 vozů) a od roku 1956 (48 vozů).

   


  AUTA 5P