Co jsem testoval:
testované auto
Trabant 1.1 Universal


Máte doma starší Autokatalog a nevíte co s ním?

chrpa-pa.cz
Blog o všem, co by Vás mohlo zajímat.

auta5p.eu  
Auta5P  
MUZEA  

logo

Museo Ferrari Maranello, 2012

V italském městě Maranello se kromě továrny Ferrari a jejího zkušebního okruhu nachází také tovární muzeum "Museo Ferrari Maranello". Slavnostně jej otevřeli 18. února 1990, v den, kdy vždy slavil Enzo Ferrari své narozeniny, tou dobou byl už ale rok a půl po smrti. Původní název byl Galleria Ferrari, v roce 1995 se muzeum stalo oficiálním továrním muzeem a roku 2011 jej přejmenovali na Museo Ferrari.

V muzeu je několik sálů, ve kterých jsou vystaveny sportovní a závodní automobily Ferrari. Návštěvník může shlédnout i řadu monopostů formule 1 a jejich motorů. V době mé návštěvy byla v muzeu také výstava "Velká Ferrari Sergia Pininfariny" - vystavovali několik prototypů Ferrari s karosériemi, navrženými a postavenými studiem Pinifarina. Sergio Pinifarina (1926-2012), syn zakladatele společnosti, vedl karosárnu Pininfarina v letech 1959 až 2008 a pod jeho vedením vznikla řada karosérií pro vozy Ferrari. V muzeu byl také vyobrazen přehled vozů Ferrari s karosérií Pininfarina z let 1952 až 2012.

Muzeum jsem navštívil odpoledne v pátek 26.10.2012 v rámci zájezdu Za rychlými koly do Itálie a bylo to páté muzeum, navštívené během tohoto zájezdu. Měli jsme individuální prohlídku bez průvodce a času na prohlídku exponátů a jejich nafotografování byl dostatek, vzhledem k tomu, že druhá část účastníků zájezdu absolvovala autobusovou prohlídku Maranella, okruhu a továrny Ferrari.

Následují fotografie všech vystavených automobilů a motorů. Reportáž obsahuje celkem 275 fotografií. Snímky jsem doplnil dostupnými technickými údaji a popisem. Vozy, vystavené v muzeu, měly na popiskách uveden typ, rok výroby, počet válců, objem a výkon motoru. Další údaje uvedeny nebyly.

auto auto auto auto auto auto
auto auto auto auto auto auto
auto auto auto auto auto auto
auto auto auto auto auto auto
auto auto auto auto auto auto
auto auto auto auto auto auto
auto auto auto auto auto auto

Výstava vozů Pinifarina

  AUTA 5P nahoru