Most Historic Grand Prix 2018
Reportáž: GP Most 2018

Autosalon Ženeva 2018
Reportáž: Ženeva 2018


Co jsem testoval:
testované auto
Citroën C3 Picasso 1.4 VTi 95


JK Classisc Lužná 2018
auta5p.eu  
Auta5P  
  Autosalon Louny 2014 zpět na VÝSTAVY  

logo výstavy

AUTOSALON LOUNY 2014

Ve dnech 6. až 8. června 2014 se na výstavišti v Lounech konal tradiční autosalon, byl to jeho již 16. ročník. Autosalon byl spojen s výstavou "Rodina a volný čas". Na travnatých plochách lounského výstaviště byla rozmístěna řada osobních vozů několika značek, které vystavovali lokální dealeři z okresů Louny, Chomutov, Most a Kladno.

Do Loun jsem se vypravil po delší odmlce, předtím jsem tam byl v roce 2006. Od poslední návštěvy změnili termín (ze září na červen) a byl jsem překvapen množstvím vystavených vozů, kterých bylo podstatně více, než při mých předešlých návštěvách lounských autosalonů. Návštěvníci si mohli prohlédnot vozy značek Alfa Romeo, Citroën, Dacia, Fiat, Ford, Hyundai, Kia, Mazda, Mitsubishi, Opel, Renault, Seat, Suzuki, Škoda a Volkswagen.

Lounský autosalon se z lokálních autosalonů v severozápadních Čechách udržel jako jediný, další místní autosalony v sousedních okresech Chomutov a Most se již několik let nepořádaly. V Chomutově byl podle dostupných informací poslední desátý ročník autosalonu v květnu 2010 a v Mostě končili v červnu 2009 čtrnáctým ročníkem.

Na následujících fotografiích najdete většinu exponátů z lounského autosalonu. Všechny snímky jsem pořídil při páteční odpolední návštěvě 6.6.2014. Ve fotogalerii je celkem 379 snímků, na nichž je 80 automobilů a dva minikaravany. Snímky jsem doplnil technickými údaji a dalšími dostupnými informacemi. Pokud byla u vystavených exponátů uvedena cena a výbava, jsou také uvedeny, jen přehled výbavy jsem zkrátil na méně obvyklé prvky.

   

vstupenka na autosalon

  AUTA 5P