Co jsem testoval:
testované auto
Hyundai i30 N Performance Sport DCT


Máte doma starší Autokatalog a nevíte co s ním?

chrpa-pa.cz
Blog o všem, co by Vás mohlo zajímat.

auta5p.eu  
Auta5P  
  Soutěž elegance Roztoky 2011 zpět na SRAZY  

Roztoky 2011

SOUTĚŽ ELEGANCE ROZTOKY 2011

Veteran Car Club Praha a Středočeské muzeum Roztoky pořádají vždy 8. května tradiční Soutěž elegance historických vozidel. V roce 2011 se konal již 32. ročník této soutěže.

Počasí akci přálo, bylo poměrně teplé počasí a téměř celý den svítilo sluníčko, prostě ideální počasí na sraz historických vozidel. Již od rána se do areálu zámku v Roztokách sjížděli veteráni různého stáří. Po cestě jsem ještě v Praze předjel parní vůz Locomobile. Řada vystavených vozů byla k vidění již na předchozích ročnících, ale jako vždy se na jaře objevilo několik novinek na české veteránské scéně. Byl to například již zmíněný americký parní vůz Locomobile, malý tudor BMW Dixi, roadster Whippet Overland, dva vozy Ford T a několik dalších. Většinou byly vystaveny automobily, sjelo se sem ale také několik motocyklů, asi pět traktorů, maringotka a na trávníku stála také replika letadla z období první světové války. Nejstarším vozidlem byl zřejmě parovůz Locomobile, nejmladší rok výroby měla asi Škoda 120 GLS nebo některý z vozů Tatra 613.

Řada účastníků se akce zúčastnila v dobových kostýmech a někteří pořádali "piknik v trávě". Zajímavostí, kterou jsem zaslechl z reproduktorů bylo, že pánovi, kterému se zlomily umělé zuby, obstarali sekundové lepidlo na jejich slepení. Po poledni jsem měl téměř vše nafoceno a vydal jsem se na cestu domů. Některé vozy ale přijížděly ještě během dne, takže je třeba v reportáži nenajdete. Odpolední jízdu do vrchu jsem již neshlédl.

Většinu vystavených automobilů a atmosféru akce si můžete prohlédnout na připojených 260 fotografiích, které jsem doplnil dostupnými údaji o vozidlech na nich vyobrazených. Snahou bylo zachytit především nově vystavované exempláře.

auto auto auto auto auto auto
auto auto auto auto auto auto
auto auto auto auto auto auto
auto auto auto auto auto auto
auto auto auto auto auto auto
auto auto auto auto auto auto
auto auto auto auto auto auto
  auto auto auto auto  

Pozvánka na Roztoky 2011

  AUTA 5P nahoru