Zde může být vaše reklama

Už jste si sjednali pojištění auta na ePojisteni? Já ano!

Máte doma starší Autokatalog a nevíte co s ním?

Autobazar 123auta.cz nabízí prověřené vozy se slevou až 15 000 Kč.

Najděte si nejlevnější povinné ručení na Porovnej24.cz.

Přečtěte si recenzi Škody Kodiaq, novinky na českém trhu s automobily a porovnejte její kvality s konkurenčními SUV.

auta5p.eu  
Auta5P  
  Soutěž elegance Roztoky 2008  

nadpis
ROZTOKY 2008

Na zámku Roztoky u Prahy se ve čtvrtek 8. května 2008 pořádal již 29. ročník tradiční Soutěže elegance historických vozidel. Pořadatelem soutěže byly jako obvykle Veteran Car Club Praha a Středočeské muzeum Roztoky.
Řada vystavených automobilů se zúčastnila již některého z předchozích ročníků a tak jako na jiných srazech veteránů, i v Roztokách návštěvníci viděli více novějších poválečných automobilů než těch předválečných. Na srazu se ale objevilo také několik novinek na české veteránské scéně a několik vozů, které jsem již dlouhá léta neviděl. Nejstarším vozem byl červený Renault VI z roku 1905, za ním následoval vůz téměř neznámé francouzské značky De Mesmay (v materiálech a různých článcích označovaný nesprávně jako De Mesmey) z roku 1906. Na opačném konci časové osy posloupnosti roku výroby byly automobily z osmdesátých let dvacátého století, nejmladší byl zřejmě vůz Porsche 944 z roku 1986.
Na více než 190 fotografiích najdete většinu zajímavých vystavených automobilů. Snímky jsem (ostatně jako vždy) doplnil dostupnými technickými údaji.

   

  AUTA 5P