Co jsem testoval:
testované auto
Peugeot 5008 1.6 BlueHDi 120


Máte doma starší Autokatalog a nevíte co s ním?

chrpa-pa.cz
Blog o všem, co by Vás mohlo zajímat.

auta5p.eu  
Auta5P  
  Sraz veteránů Chomutov 2005  


Sraz historických vozidel v Chomutově 2005

Poslední dubnovou sobotu (30.4.2005) se uskutečnil jedenáctý ročník srazu historických vozidel v Chomutově. Výstava automobilových a motocyklových veteránů byla uspořádána již tradičně na parkovišti Severočeských dolů mezi obchodním domem Prior a nákupním centrem Delvita. Výstava veteránů začínala v 11 hodin a po 13. hodině se nejprve motocykly a po nich také automobily vydaly na soutěžní jízdu. Dobrou tradicí se stalo, že na přehlídku veteránů byl bezplatný vstup. Motocykly i automobily během akce představil konferenciér, který byl zřejmě znalcem motocyklové historie, ale o automobilech toho věděl již méně a jeho výklad byl místy nepřesný.
Srazu se zúčastnilo několik českých a německých majitelů veteránů, řada z nich již byla pravidelnými účastníky. Většinu vozů bylo možno proto shlédnout již na předchozích chomutovských srazech, i když některé až po několika letech. Výběr historických automobilů byl omezenější než v předchozích letech, nejstarší vozy byly ze třicátých let (tedy o 20 let novější než na předchozím srazu) a několik vozů bylo mladších než ročník 1970, ačkoli to původní propozice soutěže neumožňovaly. Novinkami na srazu byly kabriolet Adler Trumph Junior a Tatra 12 s karosérií postavenou v pražské Tatře Smíchov a ne v mateřské továrně v Kopřivnici.
Většina vozů byla vyrobena po druhé světové válce. Automobily byly převážně v původním stavu (až na několik různě upravených Felicií) a všechny byly provozuschopné.
Následují snímky (více než 210 fotografií) téměř všech vystavených automobilů, u každého z nich je uveden technický popis a komentář. Za dodatečně poskytnutou startovní listinu patří poděkování člence pořadatelského sboru, paní Říhové.

   

  AUTA 5P