Co jsem testoval:
testované auto
Citroën C4 1.6 VTi 120


Máte doma starší Autokatalog a nevíte co s ním?

chrpa-pa.cz
Blog o všem, co by Vás mohlo zajímat.

auta5p.eu  
Auta5P  
  Designér Václav Král - Roztoky 2006  

logo muzea Václav Král

VÁCLAV KRÁL - ČLOVĚK, TVŮRCE, UČITEL

Na jaře 2006 se uskutečnila ve Středočeském muzeu v Roztokách u Prahy zajímavá výstava Václav Král - člověk, tvůrce, učitel. Známý český designér Václav Král tuto výstavu připravoval ve spolupráci s uvedeným muzeem ke svým 70. narozeninám.
Václav Král ale bohužel v říjnu 2005 zemřel a tak se výstava stala vzpomínkou na tohoto předního českého designéra. Výstava dokumentovala fotografiemi, kresbami a modely snad všechny významné práce Václava Krále a také několika jeho studentů, které vedl na ČVUT v Praze.
Václav Král od dětství rád kreslil, známé jsou jeho průhledové kresby, uveřejňované v motoristických časopisech. Některé z nich naleznete i na stránkách Auta5P. Stal se jedním ze zakladatelů podniku Metalex, pro své vlastní závodění postavil několik autokrosových a silničních speciálů pod značkou Baghira. Věnoval se také průmyslovému designu. Mezi jeho známé výtvory patřily vozy Havel Buggy, MTX Roadster, MTX Tatra Sport V8, Dioss Rebel, Innotech Mysterro a další.
Výstavu jsem navštívil 8. května 2006, kdy se v Roztokách konala Soutěž elegance historických vozidel. Následuje několik snímků z výstavy.


  AUTA 5P