Co jsem testoval:
testované auto
Citroën C3 Aircross 1.2 PureTech 110 EAT6


Máte doma starší Autokatalog a nevíte co s ním?

chrpa-pa.cz
Blog o všem, co by Vás mohlo zajímat.

auta5p.eu  
Auta5P  
  Soutěž elegance Roztoky 2006  

nadpis
ROZTOKY 2006

Na zámku Roztoky u Prahy se v pondělí 8. května 2006 pořádal již 27. ročník Soutěže elegance historických vozidel. Pořadatelem soutěže byl v obvyklém termínu již tradičně Veteran Car Club Praha pod vedením pana Jiřího Černého a Středočeské muzeum Roztoky. Náročnější byla cesta, silnice podél Vltavy byla opravována po loňských povodních a do Roztok bylo třeba jet po delší objížďce. Zato počasí bylo proti loňskému ročníku pěkné, bylo teplo a celý den svítilo sluníčko.
Řada účastníků akce byla již jejími pravidelnými účastníky, ale některé automobily jsem zde viděl poprvé. Z řady historických veteránů vybočovalo několik vozů, z nichž některé nebylo možno považovat za veterány a některé, které sice bylo možno věkem mezi veterány zařadit, ale příliš se na soutěž elegance nehodily. Jedním byl zelený Trabant, údajně ze sedmdesátých let, ale s novějším interiérem (měl např. opěrky hlav). Dalším byl Mercedes Benz 600 SL z roku 1992, tomu do veterána chybělo ještě asi tak šest let. Na louce vpravo za vstupní branou pak byla ještě Škodovka řady 100/110, patřící spíše na tuning sraz a roadster Kaipan, který sice vzhledem připomíná vozy Lotus Seven ze šedesátých let, ale jde o současný výrobek.
Většinou zde ale byli skuteční veteráni, více nebo méně zachovalé automobily různého stáří. Bohužel se ze soutěže jaksi vytratily vozy z počátku dvacátého století, nejstarším vozem byl malý Citroën z roku 1922. Poprvé jsem v Roztokách viděl vzácný belgický vůz Imperia GP nebo krásný roadster Škoda Popular Monte Carlo. Protože vyjmenování všech zajímavých vozů by zabralo více místa, doporučuji prohlídku připojených fotografií s popisy vystavených automobilů. Na 280 snímcích jsou snad všechny vystavené automobily a také traktor Lanz Bulldog a zajímavý prototyp skútru Ing. Hausmana.
V zámeckém muzeu v Roztokách souběžně probíhala výstava věnovaná známému českému designérovi, kterým byl Václav Král. Dnes již bohužel není mezi námi, ale na jeho výtvory a kresby se nedá zapomenout.


1. část, vozy do roku 1940
2. část, vozy po roce 1940


  AUTA 5P