Co jsem testoval:
testované auto
Citroën C4 1.6 VTi 120


Máte doma starší Autokatalog a nevíte co s ním?

chrpa-pa.cz
Blog o všem, co by Vás mohlo zajímat.

auta5p.eu  
Auta5P  
MUZEA  

logo

Museo Ferrucio Lamborghini, 2012

Asi 25 km od továrny Lamborghini se na Via Statale 342, 44040 Dosso (Ferrara) nachází soukromé automobilové muzeum "Museo Ferruccio Lamborghini". Pro jeho návštěvu je třeba se předem objednat, muzeum nemá běžnou otevírací dobu. Muzeum založil a roku 1995 otevřel Tonino Lamborghini, syn zakladatele automobilky Lamborghini, Ferrucia Lamborghiniho.

V muzeu je k vidění sbírka traktorů, několik prototypů a řada sportovních vozů Lamborghini. Jsou zde i vozy, které osobně používal Ferruccio Lamborghini. V muzeu lze nakoupit také různé materiály a modely vozů Lamborghini, které vlasnoručně podepsal Fabio Lamborghini, ředitel muzea. V muzeu rozdávali navštívenky, na kterých jsou jiná telefonní čísla, než na internetových stránkách muzea. Telefonní čísla, uvedená na oficiálním webu muzea již zřejmě několik let neplatí.

Muzeum jsem navštívil dopoledne ve čvtrtek 25.10.2012 v rámci zájezdu Za rychlými koly do Itálie, pořádaného plzeňskou cestovní kanceláří Intertrans a bylo to první muzeum, navštívené během tohoto zájezdu. Muzeem nás osobně provázel jeho ředitel, pan Fabio Lamborghini, synovec zakladatele automobilky Lamborghini. Jeho anglický výklad tlumočil do češtiny náš průvodce.

Následují fotografie vystavených automobilů a pro doplnění také pár snímků dalších exponátů. Reportáž obsahuje více než 120 fotografií. U některých vozů byl uveden alespoň typ a rok zahájení výroby, u řady exponátů nebyl žádný popis. Snímky automobilů jsem doplnil dostupnými technickými údaji a popisem.

auto auto auto auto auto auto
auto auto auto auto auto auto
auto auto auto auto auto auto
auto auto auto auto auto auto
    auto auto    

  AUTA 5P nahoru