Co jsem testoval:
testované auto
Porsche 911 Turbo Gemballa


Máte doma starší Autokatalog a nevíte co s ním?

chrpa-pa.cz
Blog o všem, co by Vás mohlo zajímat.

auta5p.eu  
Auta5P  
ZA VOLANTEM  

logo

Nissan Micra 1.2 (2003)

Ve dnech 9. až 11. května 2003 se uskutečnil před chomutovským supermarketem Globus malý autosalon s kulturním programem. Vystavovatelů nebylo mnoho, ale bylo vystaveno také několik modelů Nissan. Tato značka nebyla zastoupena na pravidelném jarním chomutovkém autosalónu a zřejmě to bylo první vystavení jejích vozů v Chomutově (nejbižší prodejci Nissanů sídlili v Ústí nad Labem a Praze).
Novinkou roku 2003 se ve výrobním programu Nissanu stala nová generace modelu Micra. Vůz dostal zajímavý design "boubelatého" typu, vše bylo oblé a zakulacené. Nová podlahová plošina byla vyvinuta ve spolupráci s automobilkou Renault (je určena také pro příští generaci vozů Renault Twingo a Clio). Benzínové motory nesou značku Nissan, naftový motor 1.5 dCi pochází z produkce francouzského Renaultu.
Krátce jsem se svezl ve verzi s motorem 1.2. Micra má již v základní výbavě ABS a dva airbagy. Dvanáctistovka s výkonem 80 koní poskytuje vozu přiměřené jízdní výkony. Za volantem najde dost pohodlí i dlouhý řidič, sedadlo lze posunout dostatečně vzad (na rozdíl od některých jiných, i větších vozů). Zato prostor na zadních sedadlech je poměrně skromný a také zavazadlový prostor nepatří k největším. Vůz měl seřiditelný volant, veškeré ovládání šlo velmi zlehka (pedály i volant s elektrickým posilovačem). Vůz byl také tichý.
Nissan Micra je vzhledem ke svým rozměrům vhodný do města, kde se uplatní i jeho dobré manévrovací schopnosti. Na otočení vozu stačí i stísněný prostor (otočí se na "pětníku"). Světlý interiér vozu působil příjemným dojmem, pouze otočné ovládací prvky na přístrojové desce ve mě budily dojem bakelitových knoflíků na kuchyňské troubě (to je však pouze můj subjektivní názor, jinému se mouhou líbit).
Závěr: malý vůz s neotřelým designem, kterého si každý všimne. Vzhledem k zakulacené karosérii méně prostoru vzadu a malý zavazadlový prostor. Ideální vůz do města nebo pro dva i na delší cestu. Byl by vhodný jako druhý vůz do rodiny (pro manželku), kdyby tomu v ČR odpovídaly příjmy průměrné rodiny.
Základní cena nejlevnějšího modelu Micra 1.0 Visia byla 288 tisíc korun, za model 1.4 Tekna by jste zaplatili minimálně 409 000 Kč. Za klimatizaci si připlatíte 40 tisíc (Tekna ji již má), automatická převodovka je za 42 000 Kč.
Následuje několik obrázků s technickým popisem vozu. Vesměs se jedná o vozy vystavené na uvedeném autosalonu. Na snímcích je tří i pětidvéřové provedení, vozy byly vybaveny různými motory, jeden měl automatickou převodovku. Přehled dodávaných motorů je u snímku motorového prostoru.

       

  AUTA 5P