Co jsem testoval:
testované auto
Škoda Felicia LXi Sport Line 57 kW


Máte doma starší Autokatalog a nevíte co s ním?

chrpa-pa.cz
Blog o všem, co by Vás mohlo zajímat.

auta5p.eu  
Auta5P  
ZA VOLANTEM  

logo

Hyundai Accent 1.5 GLS Sedan (2000)

Jedno čtvrteční dopoledne v září 2004 jsem se krátce svezl s vozem Hyundai Accent. Byl to vůz druhé generace tohoto typu, vyrobený v roce 2000, měl najeto něco přes padesát tisíc kilometrů. Zkušební jízda proběhla v rámci úvahy o pořízení novějšího přibližovadla a náhradě stávajícího.
První provedení druhé generace modelu Accent bylo dodáváno v letech 2000 a 2001. Vůz byl nabízen jako tří a pětidveřová verze nebo čtyřdveřový nepatrně delší sedan (delší o 35 mm, ostatní rozměry shodné). Dodávaly se motory 1.3/63 kW a 1.5/66 kW. Do třídveřové verze "GT" se montoval výkonnější dvouvačkový motor 1.5/75 kW.
Zkoušený vůz měl patnástistovku o výkonu 90 koní (66 kW). Tento motor měl jeden vačkový hřídel v hlavě (SOHC) a tři ventily v každém válci. Motor poskytoval vozu přiměřenou dynamiku, ve vyšších otáčkách byl ale hlučnější. Červené pole otáčkoměru začinalo na hranici 6000 ot/min.
Interiér vozu byl na předních sedadlech prostorný, pozice za volantem dobrá a plně seřiditelná (seřiditelný volant, výškově nastavitelné sedadlo řidiče), přístrojová deska byla přehledná, většina ovládacích spínačů byla soustředěna do páček pod volantem. Pérování a jízdní vlastnosti se jevily jako vyhovující. Na zadních sedadlech bylo méně místa pro nohy, vůz měl poměrně krátký rozvor. Zavazadlový prostor působil dojmem dostatečného objemu (asi 320 litrů), byl však poměrně plochý.
Vůz ve výbavě GLS byl na svou třídu skutečně dobře vybaven. Měl manuální klimatizaci, ABS, rádio, všechna čtyři okna elektricky ovládaná, elektricky nastavitelná zrcátka a dva airbagy.
Následují dva dodatečně pořízené obrázky zkoušeného a stručně popsaného sedanu Hyundai Accent GLS.


  AUTA 5P