Co jsem testoval:
testované auto
Peugeot Partner Combi 1.6


Máte doma starší Autokatalog a nevíte co s ním?

chrpa-pa.cz
Blog o všem, co by Vás mohlo zajímat.

auta5p.eu  
Auta5P  
  Zbraslav-Jíloviště 2007  

znak Zbraslav, logo závodu, znak Jíloviště

Závod veteránů do vrchu Zbraslav - Jíloviště 2007

Každoročně se počátkem září pořádá již tradiční závod historických vozidel do vrchu Zbraslav-Jíloviště. Při závodech veteránů, se nejezdí skutečný závod, kde rozhoduje nejrychlejší jízda a nejkratší čas, ale pořádá se jízda pravidelnosti. Úkolem soutěžících je projet dvakrát stejnou trať závodu a docílit při obou jízdách shodného času. Za každou vteřinu rozdílu mezi časy obou jízd se připisují trestné body. Vozidlo nesmí před cílem zastavit a čekat za účelem dosažení shodného času, také nesmí jet příliš rychle, protože je stanoven minimální povolený čas. Za porušení uvedených pravidel je připsáno několik stovek až tisíců trestných bodů.
V sobotu 8. září 2007 se konal již 40. ročník závodu veteránů na trati Zbraslav-Jíloviště. Od ranních hodin se na zbraslavské náměstí sjížděly historické automobily a motocykly. Do 13. hodin sloužilo náměstí jako volně přístupné "depo". Odpoledne pak proběhly dvě jízdy se startem na zbraslavském náměstí a cílem v nedaleké obci Jíloviště. Jak přibývalo veteránů, zvětšoval se i počet diváků. Na náměstí byly k vidění jak starší předválečné vozy, tak automobily novějších ročníků. Řada účastníků se přihlásila až na poslední chvíli a nebyli proto uvedeni ve startovní listině.
Na více než třech stovkách snímků naleznete většinu automobilových veteránů, které bylo možno na zbraslavském náměstí v sobotu 8. září 2007 shlédnout. Snímky jsou doplněny dostupnými technickými údaji.

1. část
2. část

  AUTA 5P