Co jsem testoval:
testované auto
Citroën C1 1.0 VTi 72 ETG Urban Ride


Máte doma starší Autokatalog a nevíte co s ním?

chrpa-pa.cz
Blog o všem, co by Vás mohlo zajímat.

auta5p.eu  
Auta5P  
  Autoshow Praha 2010  

Autoshow 2010

AUTOSHOW PRAHA 2010

Na podzim se pravidelně na holešovickém výstavišti pořádá pražský "autosalon", výstava Autoshow. Ve dnech 22. až 24. října 2010 se pořádal již 16. ročník tohoto mezinárodního veletrhu osobních a lehkých užitkových automobilů, automobilového designu, autodílů, autopříslušenství a garážové techniky. Levé křídlo výstavního paláce bylo stále nahrazeno provizorním stanem, střední část a pravé křídlo sloužily normálně, jako dříve. Proti minulému ročníku se zvýšil počet vystavovaných značek, návštěvníci mohli shlédnout i několik novinek a exkluzivních sportovních vozů.
V levém křídle (1. část reportáže) vystavovala především společnost Charouz. Nacházely se zde vozy značek Ford, Jaguar, Land Rover, Wiessman, Spyker, Corvette, Artega, Nissan, Mazda, Suzuki a Volvo. Dále návštěvníci mohli shlédnout několik terénních vozů, čtyři elektromobily a užitkové vozy Isuzu.
Střední část paláce (2. část reportáže) obsadily vozy Peugeot, Citroën a Hyundai, které vystavovala společnost Domanský. Zajímavé zpestření představovaly tříkolky BRP can-am spyder. Před palácem byly k vidění například starší vozy Subaru, Gonow, BMW, Volkswagen a nové automobily Nissan, GAZ, UAZ, Lada a DFM.
V pravém křídle (3. část reportáže) mohli návštěvníci shlédnout automobily Škoda, Mercedes-Benz, Alfa Romeo, Fiat, Lancia, Nissan, Honda, Subaru, Caterham, Radical, Chrysler, Chevrolet, Cadillac, Jeep a Ford. Vystavovali zde také nákladní automobily Tatra.
To, že na Autoshow 2010 nikdo nevystavoval vozy jako Astom Martin, Bentley, Ferrari, Lamborghini nebo Rolls Royce, by se dalo oželet, přestože na minulých ročnících se vyskytovaly. Své stánky zde neměli ale ani prodejci některých tradičních značek jako BMW, Dacia, Renault, Toyota nebo Volkswagen.
Téměř všechny vystavované vozy najdete na následujících téměř 580 snímcích, které jsem jako obvykle doplnil dostupnými údaji a daty. Na výstavě jsem byl v sobotu 23.10.2010. Reportáž byla dokončena v pátek 12.11.2010.


   
1. část   2. část   3. část

vstupenka na Autoshow 2010

  AUTA 5P