Co jsem testoval:
testované auto
Škoda Octavia 1.6 TDI 77 kW


Máte doma starší Autokatalog a nevíte co s ním?

chrpa-pa.cz
Blog o všem, co by Vás mohlo zajímat.

auta5p.eu  
Auta5P  
  Oldtimer festival Slavkov 2006  


Oldtimer festival Slavkov 2006

Poslední červnovou sobotu se ve Slavkově u Brna tradičně pořádá Oldtimer festival, zřejmě nějvětší setkání sběratelů historických vozidel (sraz automobilových i motocyklových veteránů) v České republice. V roce 2006 se pořádal již 13. ročník této akce, pořádané společností AGM CZ.
V sobotu časně ráno jsem vyrazil do Slavkova, kam to mám asi 330 km. Bohužel na 151. km dálnice D1 havaroval kamión a jeho rozsypaný náklad zablokoval dálnici. Hlásili to sice na rádiu Impuls, ale domníval jsem se, že sjedu v pohodě na 147. km a nehodu objedu. Ale již asi čtyři kilometry před uvedenou odbočkou jsem se dostal do kolony a zbylé čtyři km jsem se posouval více než hodinu. Že je lepší sjet z dálnice již na 141. km mi v rádiu řekli až když jsem stál asi 10 minut v koloně. Další zdržení pak obstarala ucpaná objízdná trasa a do Slavkova jsem dorazil asi o dvě hodiny později, než jsem měl v plánu.
V zámeckém parku byla vystavena řada veteránů, některé jsem zde viděl poprvé. Nevím, zda dali na mé stezky z minulé návštěvy Oldtimer festivalu 2004, ale tentokrát měli někteří účastníci akce dokonce základní popis vozu na formuláři od pořadatele. Návštěvníci se tak mohli o řadě vozidel dozvědět alespoň základní informace, ale většina vozů neměla uvedený formulář nikde vystaven. Celkové množství vozidel na srazu bylo zřejmě menší než v předchozích ročnících a tak jako na jiných srazech postupně mizejí veteráni z předválečného období. Na menší účasti se možná podepsalo i tropické vedro s teplotou přes 30° C.
Protože již kolem 14. hodiny začali účastníci akci opouštět, nepodařilo se mi již obejít a vyfotografovat všechny zajímavé automobily. Přesto bylo mojí snahou objevit zde co nejvíce automobilů, které dosud nebyly na stránkách Auta 5P uvedeny. Výsledek můžete posoudit na více než 280 připojených snímcích, doplněných dostupnými informacemi. K zajímavým vozům, které bylo možno shlédnout, patřily například BAZ Škoda 105 Furgonet, Eagle SS, Škoda 1100 GT ÚVMV, Willys Jeepster, MIS Jawa 350, Praga Super Piccolo Sodomka a řada dalších.
Na Oldimer festivalu měl být také sraz služebních vozidel (sanitních, policejních a dalších). Objevil jsem ale pouze jediné vozidlo - Volgu v barvách VB (=Veřejná bezpečnost). Pro ty později narozené: VB byla policie v dobách socialistického Československa.

1. část
2. část
Plakát a vstupenka na akci


  AUTA 5P