Co jsem testoval:
testované auto
Citroën Xsara 1.6i 16V


Máte doma starší Autokatalog a nevíte co s ním?

chrpa-pa.cz
Blog o všem, co by Vás mohlo zajímat.

auta5p.eu  
Auta5P  
  Oldtimer festival Slavkov 2004  

plakát

OLDTIMER FESTIVAL SLAVKOV 2004

V sobotu 26.června 2004 se na zámku Slavkov u Brna konal jedenáctý ročník Oldtimer festivalu, setkání sběratelů historických vozidel a jejich příznivců. Akci, jako každoročně, pořádala brněnská společnost AGM CZ pod vedením pana Miroslava Gomoly. Slavkovský Oldtimer festival se vypracoval na největší sraz veteránů v České republice. Na akci se podle pořadatelů zaregistrovalo 487 posádek automobilů a motocyklů různých věkových kategorií, dalších 68 vozidel se akce zúčastnilo, přestože neprošly technickou přejímkou. Branami zámeckého parku prošlo přibližně 13 500 tisíce návštěvníků. Ve Slavkově končila také poslední etapa slovenské veteránské Silver Rallye.
Na Oldtimer festival se sjela řada historických vozidel našich i zahraničních. Nejstarším vozem byl francouzský Delahaye z roku 1908, zajímavé byly repliky vozů Lutzmann a Dora. Většina vozů byla poválečné výroby, převážně ze šedesátých a sedmdesátých let. Na festivalu bylo možno shlédnout i několik zajímavých vozů z devadesátých let, které rozhodně nebylo možno zařadit mezi veterány. Akce se zúčastnilo několik veteránských klubů, solidní prezentaci měl například klub z Pardubic se vzorně popsanými vozy. Seznam zajímavých vozů by byl velmi dlouhý, většinu jich najdete na fotografiích.
Na vozech byla sice pěkná "startovní čísla" s uvedením akce, ale na rozdíl od jiných podobných akcí, nebyly až na poměrně řídké vyjímky uvedeny typy vozů, ani rok jejich výroby. Pořadatel pan Gomola mi sice osobně slíbil zaslat seznam zúčastněných vozidel, ale na urgenci jsem dostal nepodepsanou odpověď: "není naší povinností vám zasílat takovýto seznam, pokud se v budoucnu rozhodneme jinak, nevylučujeme, že tak učiníme". Neučinili tak.
Pokud tedy zjistíte nepřesnosti nebo chybné údaje, upozorněte na ně prosím, aby mohla být provedena náprava. Na snímcích naleznete většinu zajímavých automobilů, které byly během akce vystaveny v zámeckém parku. Některé ale již během akce odjížděly, takže je na snímcích nenajdete. Snahou bylo pořídit snímky především těch vozů, které dosud v encyklopedii scházely.

1. část (Aero - Mercedes)
2. část (Mercedes - Z)

  AUTA 5P