Co jsem testoval:
testované auto
Daewoo Tico SX


Máte doma starší Autokatalog a nevíte co s ním?

chrpa-pa.cz
Blog o všem, co by Vás mohlo zajímat.

auta5p.eu  
Auta5P  
  Sraz 2CV Most 2009  


Mezinárodní sraz vozů CITROËN 2CV - Most 2009

Poslední červencový týden léta páně 2009 se po celé České republice pohybovaly skupinky Citroënů 2CV, přezdívaného "kachna". Kachny se sjížděly na mezinárodní sraz do Mostu, pořádaný ve dnech 27.7.2009 až 2.8.2009 na mosteckém Hipodromu ve Velebudicích. Byl to již 18. mezinárodní sraz těchto vozidel. Sraz je pořádán pravidelně od roku 1975 každý lichý rok, poprvé se uskutečnil ve Finsku. V roce 2009 byl poprvé uspořádán v České republice. Na sraz se sjelo téměř 3500 vozů (podle TV Nova 3333 vozů) ze všech koutů světa, nejvíce jich bylo z Německa, Francie, ČR, Anglie, Rakouska, Nizozemí, Švýcarska a Švédska. Nechyběli ale ani zástupci z Japonska, USA nebo Austrálie a Nového Zélandu.
Kromě původních dokonale zrestaurovaných vozů 2CV bylo možno na srazu potkat různě modifikované verze a přestavby. Nechyběly ani odvozené modely Dyane, AMI, Mehari a na sraz přijelo také několik vozů Citroën jiných typů. Veřejnosti se brány Hipodromu otevřely v pátek a v sobotu. Za 150 Kč si návštěvníci mohli projít areál a prohlédnout si vozy účastníků srazu. Řada vozů ale byla v pohybu, řidiči projížděli areálem nebo se vydávali na projížďky okolím a tak nebylo možno shlédnout všechny zajímavé automobily.
Na sraz jsem se vypravil v sobotu a kolem poledne jsem nafotil většinou kachny, kachny, kachny, kachny ... ale také několik dalších zajímavých vozidel, která se mi podařilo na Hipodromu zastihnout. Snahou bylo zachytit nejen typické 2CV, ale také vozy z nich odvozené a automobily, běžně se na silnicích nevyskytující. Snímky jsem doplnil dostupnými údaji o vozidlech. V reportáži ze srazu naleznete více než 340 fotografií.

1. díl - 2CV, Dyane, Mehari ...
2. díl - Ami, kit-cars, DS, ...
3. díl - momentky za srazu

  AUTA 5P