Co jsem testoval:
testované auto
Toyota Land Cruiser 120 3.0 D-4D


Máte doma starší Autokatalog a nevíte co s ním?

chrpa-pa.cz
Blog o všem, co by Vás mohlo zajímat.

auta5p.eu  
Auta5P  
  Sraz veteránů Chomutov 2011 zpět na SRAZY  

Sraz 2011

SRAZ HISTORICKÝCH VOZIDEL CHOMUTOV 2011

Poslední dubnovou sobotu se v Chomutově koná tradiční sraz historických vozidel, který pořádá Veteran car club Chomutov. V roce 2011 se pořádal 23. dubna a byl to již jeho 17. ročník. Výstava automobilových a motocyklových veteránů byla tradičně na parkovišti Severočeských dolů mezi obchodním centrem Chomutovka a nákupním areálem Billa. Tradiční zůstal i čas kolem poledne, bezplatný vstup a prohlídka automobilových i motocyklových veteránů.

Bohužel ten víkend byly právě velikonoce a já je trávil mimo Chomutov, takže jsem na sraz nedorazil. Na sraz přijeli nejen majitelé veteránů z Čech, ale doplnili je tradičně zahraniční účastníci ze sousedního Německa. Řada veteránů již byla pravidelnými účastníky a jejich vozidla se zúčastnila také předchozích chomutovských srazů. Někteří účastníci přijeli, tak jako v minulých letech, mimo soutěž.

Nejstarším automobilem byl opět Ford N z roku 1906. Jeho majitel s ním do Chomutova jel asi 60 kilometrů což mu zabralo zhruba hodinu a půl. Že by Fordka nezvládla ještě ujet závod a pak se dopravit domů do Německa, neměl jeho majitel, pan Ludvik Fritsch, žádné obavy. "Má 15 koní, je to čtyřválec a mám ho deset let, když jsem ho koupil, stál mě 600 dolarů" řekl Fritsch pro reportáž televize Nova.

Předválečných vozů bylo jen několik, většina vozidel pocházela ze šedesátých a sedmdesátých let dvacátého století. Nejmladším vozem byl zřejmě campingový obytný vůz Barkas Wesfalia, údajně z roku 1988, ve skutečnosti ale z roku 1991.

Následuje několik fotografií, které pořídíli návštěvníci srazu a vystavili je na internetu. Jsou na nich především vozy, které jsem neviděl na předchozích srazech. Snímky byly zveřejněny na fotogalerii Rajče (uživatelé Trepyk, Radosti a Penall) jako fotky ze Srazu historických vozidel Chomutov 2011. Fotografie vozu Škoda 100 pořídila Jarmila Ježová. Snímky a popisy vozů pravidelných účastníků srazu nejdete v reportážích z předchozích ročníků, například Sraz veteránů Chomutov 2010.

Můžete si také prohlédnout plakát akce s časovým harmonogramem, který mi poslal pan Zdeněk Prchal z VCC Chomutov a výsledkové listiny kategorie automobilů, převzaté z webových stránek klubu. Automobily byly rozděleny do dvou kategorií, na vozy do roku výroby 1955 a od roku 1956. V kategorii starších vozů uvádí výsledková listina 12 automobilů, těch mladších od roku 1952 je ve výsledcích uvedeno celkem 47. Celkem bylo do soutěže přihlášeno 69 automobilů, někteří však nedorazili, naopak několik účastníků přijelo na poslední chvíli.

auto auto auto auto auto auto
    auto auto    
logo klubu

  AUTA 5P nahoru