Co jsem testoval:
testované auto
Citroën C5 2.0 16V


Máte doma starší Autokatalog a nevíte co s ním?

chrpa-pa.cz
Blog o všem, co by Vás mohlo zajímat.

auta5p.eu  
Auta5P  
  Sraz veteránů Chomutov, 2004  Sraz historických vozidel v Chomutově 2004

První květnovou sobotu (1.5.2004) se uskutečnil pravidelný sraz automobilových a motocyklových veteránů v Chomutově. Výstava vozidel účastníků srazu byla uspořádána jako každý rok na parkovišti Severočeských dolů mezi obchodním domem Prior a nákupním centrem Delvita. Po 13.hodině se napřed motocykly a po nich také automobily vydaly na soutěžní jízdu, jejím prvním úkolem bylo přejetí prkna. Na přehlídku veteránů byl bezplatný vstup. Dobrý dojem z akce pouze mírně kazil konferenciér, který měl občas nekompetentní komentář (pletl si Spartak s Octavií apod.).
Srazu se zúčastnilo několik českých a německých majitelů veteránů. Nejstaršími vozy byly americký Ford N z roku 1906, který přivezl jeden z německých účastníků a ruský vůz téměř zapomenuté značky Freze z roku 1917, ten dovezl jeden z českých účastníků srazu. Pokud mne paměť neklame, byly to dosud nejstarší vozy všech chomutovských veteránských srazů, které jsem viděl. Raritou byl vůz Aero 662 s karosérií neznámého původu, k vidění byl také jeden z prvních vozů Škoda 420 Popular v provedení roadster. Z novějších vozů byly poprvé v Chomutově Jaguar E a Rolls Royce Silver Shadow. Většina vozů byla v původním stavu a všechny byly provozuschopné.
Následují snímky téměř všech vystavených automobilů. Důraz byl kladen především na vozy, které nebylo možno shlédnout na předchozích srazech.

       
logo VCC Chomutov

  AUTA 5P