Co jsem testoval:
testované auto
Škoda 110 L


Máte doma starší Autokatalog a nevíte co s ním?

chrpa-pa.cz
Blog o všem, co by Vás mohlo zajímat.

auta5p.eu  
Auta5P  
MUZEA  

logo

Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě, 2012

Ve městě Vysoké Mýto sídlila firma Sodomka, zřejmě nejznámější a nejvýznamnější česká karosárna. Po znárodnění byla přeměněna na společnost Karosa a vyráběli už jen autobusy. Společnost neměla vlastní muzeum, ale ve Vysokém Mýtě bylo regionální muzeum, na jehož dvoře byl postavem malý prosklený domek, ve kterém byly umístěny dva vozy, karosované ve firmě Sodomka. Návštěvníci mohli shlédnout také dva kočáry, skůtr a dětská autíčka, taktéž karosovaná firmou Sodomka.

Při cestě na dovolenou do východních Čech jsem si trochu zajel a jel navštívít uvedené muzeum. Byl pátek, třináctého a vůz Aero 50 Dynamik právě nakládali na nákladní automobil a vezli kamsi na automobilovou výstavu. Tak jsem si zajel ještě o týden později při zpáteční cestě z dovolené a prohlédl si a nafotil celou sbírku obou osobních automobilů a několik dalších exponátů.

Magnetem sbírky byl vůz Aero 50 Dynamik, jeden ze dvou dochovaných exemplářů na celém světě. Ten druhý byl v USA. Druhým vystavený automobilem byl vůz Tatra, karosovaný po druhé světové válce.

Na následujících fotografiích jsou exponáty Regionálního muzea ve Vysokém Mýtě, které jsem vyfotografoval v pátek 20. července 2012. Vystavené exponáty neměly uveden žádný popis, pouze na zdích visely obrazy s  historií firmy Sodomka a něco málo o renovaci vozu Aero 50 Dynamik.

auto auto auto auto auto auto

vstupenka


  AUTA 5P nahoru