Co jsem testoval:
testované auto
BMW M6 Hamann


Máte doma starší Autokatalog a nevíte co s ním?

chrpa-pa.cz
Blog o všem, co by Vás mohlo zajímat.

auta5p.eu  
Auta5P  
  Národní technické muzeum Praha, 2004  

logo muzea
Národní technické muzeum Praha 2004

Při návštěvě Prahy v listopadu 2004 jsem opět po dvou letech navštívil Národní technické muzeum. Proti poslední návštěvě se expozice dopravních prostředků příliš nezměnila, exponátů bylo nepatrně méně (chybělo asi pět automobilů). Přibyl pouze jeden nový exponát, tím byl ruský reprezentační kabriolet ZIS 110B. Návštěvu mi zpříjemnil rozhovor s jedním ze zaměstnanců muzea. Příjemný pán v důchodovém věku mi sdělil několik zajímavostí o vystavených automobilech a zodpověděl mé všetečné dotazy. Návštěvu jsem využil na vyzkoušení nově zakoupeného digitálního fotoaparátu, snímky by měly být kvalitnější, než ty z předchozí návštěvy.
Vstupné se od poslední návštěvy v roce 2002 nezměnilo a zůstalo na částce 70 Kč. Místo klasické vstupenky byla pro tisk "vstupenky" jako podklad zvolena stylová pohlednice s historickými hodinami.
Snímky byly pořízeny v pozdním odpoledni 23.11.2004 a jsou u nich uvedeny téměř doslovné popisy, umístěné v muzeu u každého vozu. Několik popisů je doplněno také dalšími fakty nebo zajímavostmi. Podrobnější technické popisy jsou uvedeny u stejných vozů z návštěvy v roce 2002 (NTM Praha 2002).

   

  AUTA 5P