Co jsem testoval:
testované auto
Opel Astra Caravan 1.4


Máte doma starší Autokatalog a nevíte co s ním?

chrpa-pa.cz
Blog o všem, co by Vás mohlo zajímat.

auta5p.eu  
Auta5P  
MUZEA  

logo

MUSEI VATICANI, Padiglione delle Carrozze, 2011

V jednom z nejmenších států světa, ve Vatikánu, se nachází obrovský komlex uměleckých sbírek světa, Musei Vaticani (Vatikánská muzea). Celý komplex je postaven na rozloze 55 000 m² ve více než 10 000 sálech a kaplích stavěných od 13. století v blízkosti baziliky svatého Petra. V celém areálu je 20 nádvoří a asi 300 velkých a menších schodišť. Veřejnosti je přístupno 47 000 m² expozic na trasách o délce 7 km. Uvnitř muzeí se nachází i světoznámá Sixtinská kaple. Vstupné činí 15 € a pokud nechcete čekat, optimální čas návštěvy je kolem poledne. Ráno před otevřením v 9:00 je před bezpečnostní prohlídkou a pokladnami dlouhá, předlouhá fronta.

V jednom z podzemních sálů nedaleko hlavního vchodu je k vidění také "Padiglione delle Carrozze" (Pavilón kočárů), sbírka papežských kočárů a několika automobilů, kterými jezdil papež. Sbírka byla založena roku 1973 jako jedna ze sekcí Museo Storico Vaticano. V době mé návštěvy, koncem října 2011, zde byly vystaveny terénní vozy Toyota Land Cruiser, Land Rover a Mercedes Benz řady G, dále pak limuzína Mercedes Benz z roku 1930 a vůz méně známé americké značky Graham Paige, osmiválcový model 837 z roku 1929 s karosérií Le Baron. Toyota, Land Rover ani Mercerdes G neměly žádný popis, starší Mercedes a Graham Paige měly stručný popis a na popisce byl ještě uveden Citroën, který v muzeu tou dobou nebyl. Kromě automobilů, skromně se krčících v koutě, si mohli návštěvníci prohlédnout řadu honosných papežských a kardinálských kočárů a také malý model letadla, kterým papež létal.

Na následujících fotografiích jsou papežská vozidla a papamobily, které byly v Padiglione delle Carrozze k vidění ve čtvrtek, 29.10.2011. Snímky jsem doplnil dostupnými technickými informacemi a popisy.

auto auto auto auto auto auto

  AUTA 5P nahoru