Co jsem testoval:
Ford Ka+ 1.2 85
Blog o všem, co by Vás mohlo zajímat.
DACIA (Rumunsko, 1968 ...)
Rumunská firma UAP (Uzina de Autoturisme Pitesti) byla vybudována za pomoci francouzské automobilky Renault.
Výrobu vozů Dacia zahájila v roce 1968. Prvním modelem byla Dacia 1100
(upravený Renault 8), dalším Dacia 1300 (licenční Renault 12). Pozdější modely vznikaly úpravou
modelu Dacia 1300. V roce 1999 se firma stala součástí francouzského koncernu Renault a postupně
uváděla na trh nové modely jako Logan, Sandero nebo Duster.
Modely (4. díl):
Dacia Spring Electric 45 rok: 2024, dveře: 5, místa: 5, el.motor, 33 kW/45 k, 110 km/h
Dacia Spring Extreme Electric 65 rok: 2024, dveře: 5, místa: 5, el.motor, 48 kW/65 k, 125 km/h
Dacia Spring Extreme Electric 65 rok: 2025, dveře: 5, místa: 5, el.motor, 48 kW/65 k, 125 km/h
Dacia Sandero 1.2 16V rok: 2009, dveře: 5, místa: 5, R4, 1149 cm³, 55 kW/75 k, 161 km/h
Dacia Sandero 1.6 MPI rok: 2008, dveře: 5, místa: 5, R4, 1598 cm³, 64 kW/87 k, 175 km/h
Dacia Sandero 1.5 dCi 50 rok: 2008, dveře: 5, místa: 5, R4, 1461 cm³, 50 kW/68 k, 157 km/h
Dacia Sandero Stepway 1.6 rok: 2009, dveře: 5, místa: 5, R4, 1598 cm³, 64 kW/87 k, 163 km/h
Dacia Sandero Stepway 1.6 MPI rok: 2010, dveře: 5, místa: 5, R4, 1598 cm³, 64 kW/87 k, 163 km/h
Dacia Sandero 1.2 16V 75 rok: 2014, dveře: 5, místa: 5, R4, 1149 cm³, 55 kW/75 k, 156 km/h
Dacia Sandero 1.2 16V 75 rok: 2015, dveře: 5, místa: 5, R4, 1149 cm³, 55 kW/75 k, 156 km/h
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCe 90 rok: 2014, dveře: 5, místa: 5, R3, 898 cm³, 66 kW/90 k, 168 km/h
Dacia Sandero Stepway dCi 90 rok: 2015, dveře: 5, místa: 5, R4, 1461 cm³, 66 kW/90 k, 167 km/h
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCe 90 rok: 2016, dveře: 5, místa: 5, R3, 898 cm³, 66 kW/90 k, 168 km/h
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCe 90 rok: 2018, dveře: 5, místa: 5, R3, 898 cm³, 66 kW/90 k, 168 km/h
Dacia Sandero SCe 65 Comfort rok: 2022, dveře: 5, místa: 5, R3, 999 cm³, 49 kW/67 k, 158 km/h
Dacia Sandero SCe 65 Comfort rok: 2022, dveře: 5, místa: 5, R3, 999 cm³, 49 kW/67 k, 158 km/h
Dacia Sandero TCe 90 Comfort MT6 rok: 2021, dveře: 5, místa: 5, R3, 999 cm³, 67 kW/91 k, 178 km/h
Dacia Sandero SCe 65 rok: 2023, dveře: 5, místa: 5, R3, 999 cm³, 49 kW/67 k, 158 km/h
Dacia Sandero Stepway TCe 90 Expression rok: 2024, dveře: 5, místa: 5, R3, 999 cm³, 67 kW/91 k, 163 km/h
Dacia Sandero Stepway ECO-G 100 Expression rok: 2024, dveře: 5, místa: 5, R3, 999 cm³, 74 kW/100 k, 177 km/h
© AUTA 5P (značka ID 0309)