Museum Mulhouse
Reportáž: Musée national Mulhouse, největší automobilové muzeum


Co jsem testoval:
testované auto
Kia Ceed 1.4


JK Classisc Lužná 2018

Máte doma starší Autokatalog a nevíte co s ním?

Recepty, básničky a vzpomínky na chrpa-pa.cz.

auta5p.eu  
Auta5P  
ČLÁNKY  

ŠKODA FABIA 2007 - První fotografie

11.12.2006 - NOVÁ ŠKODA FABIA HATCHBACK – NÁSLEDNÍK ÚSPĚŠNÉHO KOMPAKTNÍHO VOZU SE PŘEDSTAVUJE

Nová Škoda Fabia se vyznačuje všemi hlavními rysy, které přivedly již více než 1,5 milionu zákazníků ke koupi první generace a které ještě dále rozvíjí. Nová Fabia se tak může ve své třídě pochlubit největším prostorem pro kolena a hlavy cestujících na zadních sedadlech a dostatkem prostoru pro pohodlné cestování.

Vnějšími rozměry (3992 mm x 1642 mm x 1498 mm) patří Fabia mezi největší vozy ve své třídě. Celková délka vozu vzrostla s novým designem nárazníků. Interiér nabízí více místa posádce na předních i zadních sedadlech. Zavazadlový prostor má základní objem 300 l a po sklopení zadních sedadel se může zvýšit až na 1163 l.

Ke spolehlivosti, prostornosti, dobrým jízdním vlastnostem, bezpečné konstrukci a zajímavému poměru ceny a užitné hodnoty se přidává nová karoserie se svěžím designem, širokou nabídkou vnějších barev a kombinací kvalitních materiálů a barev v interiéru.

Velká pozornost byla rovněž věnována oblasti bezpečnosti. Nově mohou být cestující na předních i zadních sedadlech chráněni hlavovými airbagy. Na zadních sedadlech lze upevnit dětskou sedačku pásem Top−Tether, který při případném čelním nárazu omezuje pohyb horní části dětské sedačky vpřed.

Při vývoji a konstrukci automobilu a jeho výbav byly použity nejnovější technologie, jako např. virtuální realita. S novým modelem přináší značka Škoda také ve své nejmenší modelové řadě možnost zvolit místo pětistupňové manuální převodovky šestistupňovou automatickou převodovku Tiptronic nebo elektronicky řízenou klimatizaci Climatronic. V oblasti komunikačních technologií nabízí nová Fabia originální přípravu pro telefon GSM s technologií Bluetooth nebo audiosystémy s možností připojení externích zařízení, jako jsou přehrávač MP3 nebo iPod.

Pro nový vůz Fabia je připraveno celkem sedm motorů – čtyři zážehové a tři vznětové. Oba populární benzinové tříválce nyní disponují zvýšeným výkonem a poskytují tak vozu ještě větší pružnost.

Zážehové motory:
- 1,2 HTP/44 kW
- 1,2 12V HTP/51 kW
- 1,4 16V/63 kW
- 1,6 16V/77 kW (také s automatickou převodovkou)
Vznětové motory:
- 1,4 TDI PD/51 kW
- 1,4 TDI PD/59 kW (také s DPF)
- 1,9 TDI PD/77 kW (také s DPF)


Světová premiéra nové generace vozu Škoda Fabia proběhne na Autosalonu v Ženevě v březnu 2007. Následně bude nový model uveden na evropské trhy. Výroba karosářských verzí Fabia Combi a Fabia Sedan první generace bude pokračovat i nadále.

Tisková zpráva Škoda auto, www.skoda-auto.cz, uveřejněná 11.12.2006.

První fotografie ŠKODA FABIA 2007 - 800x600

ŠKODA FABIA 2007 - plakáty 1600x1200

  AUTA 5P