Zde může být vaše reklama

Ušetřete na pojištění auta! Pomůže Vám srovnání na ePojisteni.

Máte doma starší Autokatalog a nevíte co s ním?

Autobazar 123auta.cz nabízí prověřené vozy se slevou až 15 000 Kč.

Najděte si nejlevnější povinné ručení na Porovnej24.cz.

auta5p.eu  
Auta5P  
ZA VOLANTEM  
nic

logo

Hyundai Elantra 2.0 GLS (2000)

Jedno čtvrteční dopoledne v září 2004 jsem se krátce svezl s vozem Hyundai Elantra. Byl to vůz vyrobený v roce 2000 a měl najeto něco přes stodvacet tisíc kilometrů. Zkušební jízda proběhla v rámci úvahy o pořízení novějšího přibližovadla a náhradě stávajícího.
Model Elantra dodával Hyundai od roku 2000, navázal na předchozí modely Lantra. Automobil byl nabízen jako čtyřdveřový sedan nebo pětidveřový vůz, dodávaly se motory 1.6/79 kW a 2.0/102 kW.
Zkoušený vůz měl dvoulitrový motor a luxusní výbavu GLS. Automobil měl pohodlný prostorný interiér, dostatek místa byl i na zadních sedadlech a také zavazadlový prostor, přístupný velkými výklopnými pátými dveřmi, měl dostatečný objem 415 litrů (po sklopení zadních sedadel až 1220 litrů).
Motor byl dobře odhlučněn a poskytoval vozu velmi slušné zrychlení (výrobce udával zrychlení na stovku za 9,1 s a maximální rychlost 206 km/h). Řízení bylo bezproblémové, jízdní vlastnosti se jevily jako dobré. Přístrojová deska byla přehledná, s nádechem luxusu (imitace dřeva).
Vůz měl automatickou klimatizaci, čtyři airbagy, protiprokluzový systém, ABS, hliníková kola, palubní počítač, nastavitelný volant, výškově stavitelná sedadla, přídavné světlomety, dálkově ovládané centrální zamykání a na můj vkus poměrně dost zatmavená (tónovaná) skla.
Následují dva dodatečně pořízené obrázky zkoušeného a stručně popsaného vozu Hyundai Elantra GLS.


  AUTA 5P