Co jsem testoval:
testované auto
Abarth 500


Máte doma starší Autokatalog a nevíte co s ním?

chrpa-pa.cz
Blog o všem, co by Vás mohlo zajímat.

auta5p.eu  
Auta5P  
ZA VOLANTEM  

Lev Peugeot

Peugeot Partner Combi 1.6 (2002)

Jednoho krásného předjarního dne v březnu 2003 jsem měl možnost se krátce projet s vozem Peugeot Partner.
Jednalo se o osobní čtyřdvéřovou pětimístnou verzi s nejsilnější z dodávaných pohonných jednotek, tedy se čtyřventilovou dvouvačkovou šestnáctistovkou o výkonu 109 koní. Vůz byl vybaven dvěma airbagy, autorádiem, elektricky ovládanými okny v předních dveřích (spínače na přístrojové desce) a centrálním zamykáním. Ve výbavě nebyla klimatizace a ABS, které bylo možno dokoupit za příplatek.
Po nasednutí do vozu zjistíte, že je velmi prostorný. Sedí se poměrně vysoko (v porovnání s běžnými osobními vozy je vůz vyšší asi o 40 cm), řidič má tedy dobrý výhled. Na pedály se šlape seshora, jejich chod je poměrně měkký, ale rychle si na něj zvyknete. Řazení je přesné, pouze řadicí páka má poměrně dlouhý chod. Pérování je pohodlné, ale vzhledem k vyššímu těžišti se vůz více naklání při rychlejším průjezdu zatáčkou. Přístrojová deska je přehledná, odpovídá konstrukci moderních osobních vozů, nechybí ani otáčkoměr. Na první tři rychlostní stupně má vůz slušnou akceleraci (na stovku za 12,7 s) a také maximální rychlost (172 km/h) je plně postačující určení vozu. Motor je dobře odhlučněn, jeho zvuk není nepříjemný ani při nejvyšších otáčkách (kolem 6500 ot/min).
Vůz vyniká velkým vnitřním prostorem a po sklopení zadních sedadel se stává plnohodnotnou velkoobjemovou dodávkou (objem zavazadlového prostoru až 2800 litrů). Přístup na zadní sedadla je možný bočními posuvnými dveřmi, ty byly standardně dodávány pouze na pravé straně vozu, druhé boční dveře se dodávaly pouze za příplatek. Velký zavazadlový prostor byl přístupný vzhůru výklopnými dveřmi v zádi vozu.
Vůz je vhodný jak pro podnikatele, kteří potřebují převážet objemný náklad, tak na rodinnou dovolenou, kdy se využije velký zavadadlový prostor. Ani delší jízda neunaví, sedadla jsou pohodlná.
Zkoušený vůz byl zakoupen koncem roku 2002 a byl tedy téměř nový, neměl najeto ještě ani 7000 km. Byla to verze zakoupená těsně před provedením faceliftu na tomto modelu.
Francouzský koncern Peugeot-Citroën dodával také téměř identický model Citroën Berlingo. Oba vozy byly paralelně vyráběny od roku 1997, počátkem roku 2003 prošly mírným faceliftem. Oba modely (Partner i Berlingo) konkurovaly podobnému francouzskému vozu Renault Kangoo. Nejvýkonnější Renault Kangoo měl sice slabší motor 1.6/70 kW (95 koní, max. 160 km/h), ale byl dodáván také ve verzi s pohonem všech čtyř kol (vozy Partner/Berlingo měly pouze přední pohon).

       

  AUTA 5P