Co jsem testoval:
testované auto
Ford Ka+ 1.2 Ti-VCT 85


Máte doma starší Autokatalog a nevíte co s ním?

chrpa-pa.cz
Blog o všem, co by Vás mohlo zajímat.

auta5p.eu  
Auta5P  
ZA VOLANTEM  

Opel Astra Caravan 1.4i 16V (1999)

Automobil Opel Astra Caravan (Astra G) jsem měl krátkodobě zapůjčen jedno srpnové dopoledne roku 2001 a najel jsem s ním kolem 300 km. Vůz byl překvapivě prostorný a celkem pohodlný. Měl také slušnou výbavu: elektrické stahování předních oken, autorádio s přehrávačem kazet, seřiditelný volant, manuální klimatizaci a palubní počítač s kontrolou provozních náplní a některých okruhů osvětlení.
Jízdní vlastnosti poloprázdného vozu byly dobré. Při plném zatížení jsem je neměl možnost vyzkoušet. Subjektivně se zdálo že by vůz potřeboval větší motor. Čtrnáctistovka v poměrně těžké karosérii bude vyhovovat pro poklidnou úspornou jízdu, ale sportovního svezení se s ní nedočkáte. Vůz nedosahoval ani výrobcem udávaného zrychlení, na stovku byl asi o 0,5 s pomalejší a také maximální rychlost byla nižší než udávaná. To je ale možno přičíst nevhodnému zajetí vozu v podmínkách jeho půjčování různým řidičům.
Co do jízdních vlastností a výkonů bych vůz přirovnal ke Škodě Felicia, kterou jsem vlastnil (viz Zkušenosti, Škoda Felicia Sport Line), ovšem Opel Astra má kvalitněší zpracování interiéru, větší zavazadlový prostor i více místa v interiéru (vůz ovšem patří do vyšší velikostní i cenové kategorie) a motor není ani ve vyšších otáčkách příliš hlučný. Spotřeba nebyla zjišťována, pouze letmý pohled na palubní počítač říkal, že i tento motor Ecotec patří k těm úspornějším.
Základní technické údaje jsou uvedeny u prvního z obrázků. Přehled dodávaných motorů a jízdních výkonů je v tabulce u obrázku motorového prostoru (čtvrtý obrázek zleva).


  AUTA 5P