Auto & Technik Museum Sinshem

Oldtimer Kopřivnice 2018


Co jsem testoval:
testované auto
Škoda Fabia Combi 1.4 MPI


JK Classisc Lužná 2018

auta5p.eu  
Auta5P  
ZA VOLANTEM  

Opel Astra Caravan 1.4i 16V (1999)

Automobil Opel Astra Caravan (Astra G) jsem měl krátkodobě zapůjčen jedno srpnové dopoledne roku 2001 a najel jsem s ním kolem 300 km. Vůz byl překvapivě prostorný a celkem pohodlný. Měl také slušnou výbavu: elektrické stahování předních oken, autorádio s přehrávačem kazet, seřiditelný volant, manuální klimatizaci a palubní počítač s kontrolou provozních náplní a některých okruhů osvětlení.
Jízdní vlastnosti poloprázdného vozu byly dobré. Při plném zatížení jsem je neměl možnost vyzkoušet. Subjektivně se zdálo že by vůz potřeboval větší motor. Čtrnáctistovka v poměrně těžké karosérii bude vyhovovat pro poklidnou úspornou jízdu, ale sportovního svezení se s ní nedočkáte. Vůz nedosahoval ani výrobcem udávaného zrychlení, na stovku byl asi o 0,5 s pomalejší a také maximální rychlost byla nižší než udávaná. To je ale možno přičíst nevhodnému zajetí vozu v podmínkách jeho půjčování různým řidičům.
Co do jízdních vlastností a výkonů bych vůz přirovnal ke Škodě Felicia, kterou jsem vlastnil (viz Zkušenosti, Škoda Felicia Sport Line), ovšem Opel Astra má kvalitněší zpracování interiéru, větší zavazadlový prostor i více místa v interiéru (vůz ovšem patří do vyšší velikostní i cenové kategorie) a motor není ani ve vyšších otáčkách příliš hlučný. Spotřeba nebyla zjišťována, pouze letmý pohled na palubní počítač říkal, že i tento motor Ecotec patří k těm úspornějším.
Základní technické údaje jsou uvedeny u prvního z obrázků. Přehled dodávaných motorů a jízdních výkonů je v tabulce u obrázku motorového prostoru (čtvrtý obrázek zleva).


  AUTA 5P