Co jsem testoval:
testované auto
Hummer H3


Máte doma starší Autokatalog a nevíte co s ním?

chrpa-pa.cz
Blog o všem, co by Vás mohlo zajímat.

auta5p.eu  
Auta5P  
ZA VOLANTEM  

logo

Hyundai Elantra 2.0 GLS (2000)

Jedno čtvrteční dopoledne v září 2004 jsem se krátce svezl s vozem Hyundai Elantra. Byl to vůz vyrobený v roce 2000 a měl najeto něco přes stodvacet tisíc kilometrů. Zkušební jízda proběhla v rámci úvahy o pořízení novějšího přibližovadla a náhradě stávajícího.
Model Elantra dodával Hyundai od roku 2000, navázal na předchozí modely Lantra. Automobil byl nabízen jako čtyřdveřový sedan nebo pětidveřový vůz, dodávaly se motory 1.6/79 kW a 2.0/102 kW.
Zkoušený vůz měl dvoulitrový motor a luxusní výbavu GLS. Automobil měl pohodlný prostorný interiér, dostatek místa byl i na zadních sedadlech a také zavazadlový prostor, přístupný velkými výklopnými pátými dveřmi, měl dostatečný objem 415 litrů (po sklopení zadních sedadel až 1220 litrů).
Motor byl dobře odhlučněn a poskytoval vozu velmi slušné zrychlení (výrobce udával zrychlení na stovku za 9,1 s a maximální rychlost 206 km/h). Řízení bylo bezproblémové, jízdní vlastnosti se jevily jako dobré. Přístrojová deska byla přehledná, s nádechem luxusu (imitace dřeva).
Vůz měl automatickou klimatizaci, čtyři airbagy, protiprokluzový systém, ABS, hliníková kola, palubní počítač, nastavitelný volant, výškově stavitelná sedadla, přídavné světlomety, dálkově ovládané centrální zamykání a na můj vkus poměrně dost zatmavená (tónovaná) skla.
Následují dva dodatečně pořízené obrázky zkoušeného a stručně popsaného vozu Hyundai Elantra GLS.


  AUTA 5P