Co jsem testoval:
testované auto
Ford Ka+ 1.2 Ti-VCT 85


Máte doma starší Autokatalog a nevíte co s ním?

chrpa-pa.cz
Blog o všem, co by Vás mohlo zajímat.

auta5p.eu  
Auta5P  
ZA VOLANTEM  

logo

Citroën C2 1.1i SX (2003)

V neděli 19.10.2003 jsem se v rámci předvádění nového modelu Citroën C2 krátce svezl s jedním z těchto vozů. Byl to model s nejmenším z dodávaných motorů (1.1i) a ve střední výbavě SX. Model C2 byl novinkou roku 2003 a na český trh byl uveden v říjnu 2003.
Citroën C2 je třídveřový čtyřmístný malý vůz, vhodný jako druhý vůz do rodiny nebo pro městský provoz, kde se uplatní především díky svým menším rozměrům (délka 3668 mm). Vůz byl postaven na zkrácené platformě typu C3 a také přístrojová deska byla převzata z modelu C3. Vůz byl otypován jako čtyřmístný, od výbavy SX měl vzadu dvě samostatná sedadla. Vnitřní prostor byl na předních sedadlech velkorysý i pro vyšší cestující. Vzadu byla sice pohodlná sedadla, ale místo na nohy bylo skromné, především při posunutí předních sedadel více vzad.
Zavazadlový prostor byl také skromný, ve verzi SX s posuvnými zadními sedadly byl jeho objem 166 až 224 litrů. Objem zavazadlového prostoru se dal snadno zvětšit sklopením opěradel nebo odklopením celých zadních sedadel. Po odklopení sedadel byl maximální objem zavazadlového prostoru 897 litrů. Zajímavě byly řešeny zadní dvoudílné dveře. Horní část s oknem se odklápěla vzhůru, spodní část dolů do vodorovné polohy a měla v otevřené poloze nosnost 100 kg. Navíc byla v dolní odklopné části malá schránka.
Za volantem jsem se cítil dobře, vůz se řídil příjemně. Pedály, řízení i řazení se ovládaly snadno a příjemně. Vůz byl při jízdě tichý, motor nebylo téměř slyšet. Přístrojová deska byla řešena netradičně: digitální tachometr na LCD dispeji, úzký proužek analogového otáčkoměru s malou červenou šipkou ukazující aktuální otáčky, ukazatelé teploty motoru a stavu paliva tvořené sloupci svítivých diod. Na LCD panelu byl také vestavěný počítač (okamžitá a celková spotřeba, předpokládaný dojezd atd.), kontrola venkovní teploty na něm nebyla. Vůz byl vybaven také akustickou signalizací překročení nastavené rychlosti. Jízdní vlastnosti byly dobré, brzdy dostatečně účinné a pérování spíše tvrdší. S motorem 1.1i bylo zrychlení uspokojivé, pro sportovnější svezení byl dodáván motor 1.6i.
Výbava vozu byla také slušná. Sedadlo řidiče i volant byly všestranně seřiditelné, vůz měl čtyři airbagy, autorádio s CD, elektricky seřiditelná zrcátka atd. Postrádal ABS, které se dodávalo za příplatek 19 000 Kč.
Do Citroënu C2 byly montovány tři benzínové (1.1i, 1.4i, 1.6i) a jeden naftový motor (1.4 HDi). Dodávaly se výbavy X, SX a VTR (v ČR 1.1i X, 1.1i SX, 1.4i SX, 1.4i VTR, 1.6i VTR a 1.4 HDi SX). Ceny vozů začínaly na hranici 265 000 Kč, základní cena nejdražší verze 1.6i VTR byla 440 000 Kč. Zkoušený vůz s autorádiem a CD, metalízou a elektricky ovládanými zrcátky a okny stál 314 400 Kč.
Modely 1.4i VTR a 1.6i VTR měly robotizované mechanické řazení SensoDrive. Klasická pětistupňová převodovka byla doplněna samočinnou elektricky ovládanou spojkou, vůz měl sekvenční řazení a postrádal spojkový pedál.
A nakonec několik snímků zkoušeného vozu Citroën C2 1.1i SX a snímky z prospektů tohoto vozu. U posledního snímku je uveden přehled dodávaných motorů.


  AUTA 5P