Co jsem testoval:
testované auto
Ford Mustang Mach-E AWD ER


Máte doma starší Autokatalog a nevíte co s ním?

chrpa-pa.cz
Blog o všem, co by Vás mohlo zajímat.

auta5p.eu  
Auta5P  
  Autosalon Ženeva 2013 4.část zpět na VÝSTAVY 1.část  

Autosalon Ženeva 2013

AUTOSALON ŽENEVA 2013

Ve švýcarské Ženevě se každoročně pořádá jeden z nejvýznamnějších světových autosalónů. Zatímco většina automobilových výstav přešla na dvouletý cyklus, autosalon v Ženevě se pořádá stále každoročně. V roce 2013 se pořádal v termínu od 7. do 17. března jeho již 83. ročník. Nalezl jsem celkem výhodnou nabídku na zájezd na jednom ze slevových portálů, využil ji a vyrazil do Ženevy. Za sedmnáct stovek doprava tam i zpět, včetně vstupenky.

V pátek 8.3.2013 jsem vyrazil do Plzně, cesta byla hrozná. Místy mlha, že jsme jeli v koloně rychlostí kolem 20 km/h a to člověk ani nevěděl jestli jede ještě po silnici nebo už ne, ale dorazil jsem včas a v pořádku. Ojezd z Plzně měl být ve 21:15. Po asi 20 minutách dorazil autobus, poschoďový Neoplan. Po nasednutí všech cestujících jsme vyrazili na cestu. Cesta byla celkem v pohodě. Po příjezdu na parkoviště u autosalonu nám rozdali lístky. Asi 11 jich chybělo a protože jsem seděl v autobusu až vzadu v koutě, vystupoval jsem jako jeden z posledních a lístek na mne nezbyl. Průvodkyně je šla tedy kamsi shánět a asi za deset minut je přinesla. Tentokrát jsem si jej radši vzal hned, stejně se ještě na někoho nedostalo. A hurá na autosalon. Poté co obejdete půl výstaviště kolem dokola, dostanete se k jednomu ze vchodů, lístky kontrolovali už u výstupu z parkoviště. Na výstaviště jsem se dostal po desáté hodině a strávil tam téměř celý den. Chvíli před uzavřením jsem odcházel na autobus, odjezd měl být v půl osmé večer. Do Plzně jsem dorazili v neděli před sedmou ráno a já se zase vydal mlžnou krajinou domů. Už bylo světlo a mlha nebyla tak hrozná, tak jsem celkem v pohodě dojel.

Ženevské výstaviště Palexpo je jednou velkou halou, která je sice formálně očíslována jako haly 1, 2, 4, 5 a 6, ale nepoznáte, kde která končí a další začíná. Jen haly 1 a 2 jsou o něco výše a pod nimi je restaurace a malá hala číslo 3. Poslední halou je boční hala s číslem 7, kde byla výstava garážové a servisní techniky, tu jsem nenavštívil.

V sobotu 9.3.2013 byly na výstavišti, jako obvykle, davy lidí. Kolem některých stánků se nedalo ani projít, člověk se musel prodírat zástupy postávajících a zírajících návštěvníků. Jinak bylo výstaviště přehledné a dalo by se snadno celé projít, až na místy snad záměrně zůžené prostory, přecpané davy návštěvníků. Vzhledem k velkému počtu vystavovatelů jsem nestačil ve vymezeném čase obejít ani všechny stánky a nafotit vše, co jsem chtěl.

Na autosalonu bylo možno shlédnout více než stovku světových, evropských i švýcarských výstavních premiér. Kromě známých automobilek zde vystavovaly i karosářské firmy Bertone, Ital Design, Pininfarina a Touring, řada tuningových firem, své stánky tu měly i pneumatikářské koncerny a další firmy. Celkem na autosalonu vystavovalo 250 firem a za necelé dva týdny, co byl autosalón otevřen, jej shlédlo kolem 692 tisíc návštěvníků ze všech koutů světa. Kromě francouzštiny, němčiny a angličtiny bylo mezi návštěvníky slyšet také češtinu, slovenštinu, ruštinu a řadu dalších jazyků.

Na oficálních stránkách www.salon-auto.ch bylo možno najít veškeré informace pro návštěvníky, plánek výstaviště, přehled vystavených světových, evropských a švýcarských premiér, seznam všech vystavovatelů a mnoho dalšího, daly se také objednat vstupenky.

Vystavené vozy jsou rozděleny do čtyř sekcí abecedně podle výrobců. Nafotil jsem 245 exponátů, jsou na více než 1 050 fotografiích. Dalších 24 exponátů je na téměř 40 fotografiích ze serveru NewsPress a několik snímků jsou oficiální fotografie výrobců. V reportáži je tedy celkem 269 vystavovaných vozů a více než 1 090 fotografií. Všechny uvedené automobily jsem doplnil alespoň stručným popisem a dostupnými technickými údaji.


1.část   2.část   3.část   4.část
1. část (A-F)   2. část (F-M)   3. část (M-S)   4. část (S-W)

skupinová vstupenka na ženevský autosalon 2013

  AUTA 5P nahoru