Co jsem testoval:
testované auto
Toyota Prius


Máte doma starší Autokatalog a nevíte co s ním?

chrpa-pa.cz
Blog o všem, co by Vás mohlo zajímat.

auta5p.eu  
Auta5P  
  AMI Leipzig 2012 3.část zpět na VÝSTAVY 1.část  

AMI Leipzig 2012

AMI LEIPZIG 2012

Lipský autosalon se v roce 2012 konal netradičně počátkem června a po dvou letech. Jeho předchozí ročníky byly pořádány pravidelně každý rok, vždy v dubnu. V roce 2011 výstavu nepořádali a bylo rozhodnuto, že se bude pořádat každým sudým rokem. Autosalon v Lipsku 2012 byl jediným německým autosalonem roku 2012, protože také autosalon ve Frankfurtu přešel na dvouletý cyklus, ale v lichých letech. Autosalon v Lipsku byl také jediným středoevropským autosalonem. České návštěvníky na výstavu lákali sloganem "Lipsko je blízko".

Autosalon jsem navštívil v neděli 3. června 2011. Lístek jsem si tentokrát objednal předem po internetu, byl o 2 Eura levnější než vstupné na pokladně (online 9 €, u pokladny 11 €). Parkovné stálo 6 €. Cestou tam i zpět se mi podařilo mírně zabloudit, protože vůz, se kterým jsem jel (Audi A3), měl nefunkční zásuvku a tak jsem nemohl použít svou navigaci. Zapnul jsem ji vždy jen na dobu, než jsem se dostal na správnou silnici nebo dálnici. Cestou zpět navíc silně pršelo a cesta byla velmi nepříjemná.

Na výstavišti jsem navštívil výstavu "youngtimerů" ve skleněné spojovací hale (Glashalle) a prošel halami 1 a 3, na halu 2 a výstavy AMICOM (hala 5) a AMITEC (hala 4) už nedošlo. Zatímco ve skleněné hale se fotilo celkem dobře a moc lidí tam nebylo, v ostatních halách, kde automobilky vystavovaly nové automobily, bylo návštěvníků více než bych si přál a fotit se moc nedalo, pořád někde někdo překážel, což hodně zdržovalo. Kromě německy mluvících návštěvníků jsem poměrně často zaslechl češtinu, polštinu nebo ruštinu.

Vlastní autosalon zabíral jen tři haly z pěti, podobně jako na předchozím lipském autosalonu (v roce 2010), ale počet vystavovaných značek se proti poslední výstavě zvýšil téměž o 50 %. Návštěvníci mohli shlédnout řadu novinek a výstavních premiér, většinou to ale byly jen německé výstavní premiéry. Z vystavených novinek lze jmenovat Audi Q5, třídveřové BMW řady 1, Volkswagen Scirocco GTS, BMW M6 Cabriolet, Mercedes Benz GLK, Porsche Cayenne GTS, Dacia Lodgy, Kia Ceed, Opel Astra OPC, Opel Mokka, Peugeot 4008, Porsche Boxster, Subaru BRZ, Toyota GT86 a řadu dalších. Po výstavišti se pohybovalo velké množství návštěvníků s velkými papírovými taškami na kolečkách s nápisem Škoda Citigo. Na tyto tašky se stála dlouhá fronta na stánku Škoda.

Snímky jsou v reportáži rozděleny do čtyř částí podle hal, ve kterých byly vozy vystaveny. Fotografie jsem standardně doplnil technickými údaji a popisy vystavených automobilů.


1.část   2.část   3.část   4.část
1. část   2. část   3. část   4. část

vstupenka na lipský autosalon 2012
plánek hal lipského autosalonu 2012

  AUTA 5P nahoru