Technické muzeum Tatra Kopřivnice 2018

Oldtimer Kopřivnice 2018


Co jsem testoval:
testované auto
Ford Puma 1.7 Kit Car


JK Classisc Lužná 2018

auta5p.eu  
Auta5P  
  AMI Leipzig 2010  

logo výstavy

AMI LEIPZIG 2010

Ve dnech 10. až 18. dubna 2010 se na veletržním výstavišti v Lipsku (Leipzig, SRN) pořádal tradiční středoevropský autosalon AMI (Auto Mobil International). Většina evropských, korejských a japonských automobilek zde prezentovala své výrobky. Byla vystavena řada novinek a několik vývojových studií. Proti předchozímu ročníku se opět snížil počet vystavovatelů i exponátů. Zatímco do roku 2009 zabíral vlastní autosalon čtyři z pěti výstavních hal, v roce 2010 byl jen ve třech halách a vystavovala zde jen dvacítka značek. Například roku 2006 jich bylo téměř padesát a ještě v roce 2009 jich bylo kolem třiceti. Marně byste hledali stánky značek Fiat, Isuzu, Lada, Lancia, Lexus, Maybach, Nissan, Saab, Seat, Volvo a dalších, které byly na minulých ročnících lipského autosalonu. Na stánku Chevrolet byly dva americké automobily, čínské vozy na výstavě opět nebyly.
Autosalon byl doplněn výstavou historických vozů, zapůjčených různými automobilovými muzei z Německa a Francie. Návštěvníci si je mohli prohlédnout na ochozech ve skleněné spojovací hale.
Ve zbylých dvou halách byly pořádány výstavy AmiTec (tradiční výstava servisní techniky) a nová výstava AmiCom (audiotechnika, informační technika a navigace). Obě tyto výstavy byly pořádány jen prvních pět dní autosalonu, končily 14. dubna 2010.
Autosalon jsem navštívil druhý den konání, v neděli 11.4.2010. Do reportáže jsem pořídil téměř sedmset fotografií, více jich dvě baterie digitálního fotoaparátu nezvládly. Dalších přibližně padesát snímků dodal Filip Pichlík, pořídil je v úterý 13.4.2010. Doplnil jsem ještě několik oficiálních firemních snímků. Na následujících stránkách je obvyklá reporáž, obsahující téměř 750 fotografií zajímavých exponátů. Snímky jsem doplnil dostupnými popisy a technickými údaji. U řady vozů je uvedena jejich cena na autosalonu, v den mé návštěvy na AMI Leipzig 2010 byl oficiální kurz 1 Euro za 25,174 Kč.


     
AMI 1.díl   AMI 2.díl   AMI 3.díl   AMI 4.díl

plán výstavy

  AUTA 5P