Co jsem testoval:
testované auto
Opel Astra Caravan 1.4


Máte doma starší Autokatalog a nevíte co s ním?

chrpa-pa.cz
Blog o všem, co by Vás mohlo zajímat.

auta5p.eu  
Auta5P  
  AMI Leipzig 2010  

logo výstavy

AMI LEIPZIG 2010

Ve dnech 10. až 18. dubna 2010 se na veletržním výstavišti v Lipsku (Leipzig, SRN) pořádal tradiční středoevropský autosalon AMI (Auto Mobil International). Většina evropských, korejských a japonských automobilek zde prezentovala své výrobky. Byla vystavena řada novinek a několik vývojových studií. Proti předchozímu ročníku se opět snížil počet vystavovatelů i exponátů. Zatímco do roku 2009 zabíral vlastní autosalon čtyři z pěti výstavních hal, v roce 2010 byl jen ve třech halách a vystavovala zde jen dvacítka značek. Například roku 2006 jich bylo téměř padesát a ještě v roce 2009 jich bylo kolem třiceti. Marně byste hledali stánky značek Fiat, Isuzu, Lada, Lancia, Lexus, Maybach, Nissan, Saab, Seat, Volvo a dalších, které byly na minulých ročnících lipského autosalonu. Na stánku Chevrolet byly dva americké automobily, čínské vozy na výstavě opět nebyly.
Autosalon byl doplněn výstavou historických vozů, zapůjčených různými automobilovými muzei z Německa a Francie. Návštěvníci si je mohli prohlédnout na ochozech ve skleněné spojovací hale.
Ve zbylých dvou halách byly pořádány výstavy AmiTec (tradiční výstava servisní techniky) a nová výstava AmiCom (audiotechnika, informační technika a navigace). Obě tyto výstavy byly pořádány jen prvních pět dní autosalonu, končily 14. dubna 2010.
Autosalon jsem navštívil druhý den konání, v neděli 11.4.2010. Do reportáže jsem pořídil téměř sedmset fotografií, více jich dvě baterie digitálního fotoaparátu nezvládly. Dalších přibližně padesát snímků dodal Filip Pichlík, pořídil je v úterý 13.4.2010. Doplnil jsem ještě několik oficiálních firemních snímků. Na následujících stránkách je obvyklá reporáž, obsahující téměř 750 fotografií zajímavých exponátů. Snímky jsem doplnil dostupnými popisy a technickými údaji. U řady vozů je uvedena jejich cena na autosalonu, v den mé návštěvy na AMI Leipzig 2010 byl oficiální kurz 1 Euro za 25,174 Kč.


     
AMI 1.díl   AMI 2.díl   AMI 3.díl   AMI 4.díl

plán výstavy

  AUTA 5P