Co jsem testoval:
testované auto
Fiat 600 D


Máte doma starší Autokatalog a nevíte co s ním?

chrpa-pa.cz
Blog o všem, co by Vás mohlo zajímat.

auta5p.eu  
Auta5P  
  AMI Leipzig 2009  

logo výstavy

AMI LEIPZIG 2009

Ve dnech 28. března až 5. dubna 2009 se na veletržním výstavišti v Lipsku (Leipzig, SRN) pořádal tradiční středoevropský autosalon AMI (Auto Mobil International). Většina evropských, korejských a japonských automobilek zde prezentovala své výrobky. Byla vystavena řada novinek a několik vývojových studií. Škodovka představila nový model Yeti, jehož premiéra se uskutečnila na jarním autosalonu v Ženevě. Proti loňsku se počet vystavovatelů i exponátů snížil, zřejmě dolehla celosvětová krize i na vystavovatele. Úplně chyběly vozy BMW, Fiat, Lancia, Mini, Saab a Volvo, řada vystavovatelů ukázala jen několik exponátů, třeba na stánku Lexusu byly jen dva vozy. Nebyly vystaveny žádné americké ani čínské automobily.
Autosalon byl doplněn výstavou vozů, které se objevily ve slavných filmech. Návštěvníci si je mohli prohlédnout na ochozech ve skleněné spojovací hale.
Autosalonu byly, ostatně jako vždy, vyhrazeny čtyři haly, v páté se několik prvních dnů (do 1. dubna) souběžně konala výstava servisní techniky AMITEC.
Autosalon jsem navštívil předposlední den konání, v sobotu 4.4.2009. Následuje obvyklá fotoreporáž obsahující téměř 700 snímků zajímavých exponátů. Fotografie byly doplněny dostupnými technickými údaji a popisy. U řady vozů je uvedena jejich cena na autosalonu, v době konání výstavy AMI Leipzig 2009 se nakupovalo 1 Euro za 27 Kč.


       
AMI 1.díl   AMI 2.díl   AMI 3.díl   AMI 4.díl   AMI 5.díl

plán výstavy


  AUTA 5P