Auto & Technik Museum Sinshem

Oldtimer Kopřivnice 2018


Co jsem testoval:
testované auto
Kia Niro 1.6 GDi Hybrid


JK Classisc Lužná 2018

auta5p.eu  
Auta5P  
  AMI Leipzig 2008  

logo výstavy

AMI LEIPZIG 2008

Ve dnech 5. až 13. dubna 2008 se na veletržním výstavišti v Lipsku (Leipzig, SRN) pořádal tradiční středoevropský autosalon AMI (Auto Mobil International). Většina evropských a několik vzdálenějších automobilek zde prezentovala své výrobky. Byla vystavena řada novinek a několik vývojových studií. Škodovka představila druhou generaci modelu Superb, jejíž premiéra se uskutečnila na jarním autosalonu v Ženevě. Nově se na autosalonu prezentovala společnost China Automobile, která vystavovala čínské vozy kategorie SUV. Poprvé v Lipsku vystavovala také slovenská značka K−1.
Autosalon byl doplněn výstavou vozů, se kterými jezdily významé osobnosti (herci, politici, sportovci, papež a další). Návštěvníci si je mohli prohlédnout na ochozech ve skleněné spojovací hale.
Autosalonu byly, jako v milulých letech, vyhrazeny čtyři haly, v páté se souběžně konala výstava servisní techniky AMITEC.
Autosalon jsem navštívil druhý den konání, v neděli 6.4.2008. Následuje obvyklá fotoreporáž obsahující snímky zajímavých exponátů s dostupnými popisy. Bohužel na autosalonu bylo velké množství návštěvníků a ne všechny vozy se podařilo vyfotografovat optimálně.


       
AMI 1.díl   AMI 2.díl   AMI 3.díl   AMI 4.díl   AMI 5.díl

plán výstavy


  AUTA 5P