Auto & Technik Museum Sinshem

Oldtimer Kopřivnice 2018


Co jsem testoval:
testované auto
Ford Mondeo Vignale 2.0 TDCi


JK Classisc Lužná 2018

auta5p.eu  
Auta5P  
  AMI Leipzig 2007  

logo výstavy

AMI LEIPZIG 2007

Ve dnech 14. až 22. dubna 2007 se na veletržním výstavišti v Lipsku (Leipzig, SRN) pořádal tradiční středoevropský autosalon AMI (Auto Mobil International), na který lákala reklama i české návštěvníky heslem "Lipsko je blízko". Řada evropských i vzdálenějších automobilek zde prezentovala své výrobky. Byla vystavena řada novinek a několik vývojových studií. Škodovka představila novou Fabii, jejíž premiéra se uskutečnila na jarním autosalonu v Ženevě. Nově byl vystaven polský sportovní roadster Leopard a po přestávce v roce 2005 se do Lipska vrátila čínská automobilka Brilliance, která v roce 2004 vystavovala vozy pod značkou Zhonghua.
Autosalon byl doplněn výstavou vozů s křídlovými a vzhůru otevíranými dveřmi. Návštěvníci si mohli prohlédnout několik experimentálních prototypů, několik sériových vozů a také vozy v tuningové úpravě, mezi nimiž nechyběla ani Škoda Octavia. Tato doprovodná výstava se tradičně nalézala na ochozech ve skleněné spojovací hale.
Autosalonu byly, jako v předešlých letech, vyhrazeny čtyři haly, v páté se souběžně konala výstava servisní techniky AMITEC (14.-18.4.2007).
Autosalon jsem navštívil poslední den konání, v neděli 22.4.2007. Následuje obvyklá fotoreporáž obsahující více než 550 snímků s dostupnými popisy vystavených automobilů.


       
AMI 1.díl   AMI 2.díl   AMI 3.díl   AMI 4.díl   AMI 5.díl


plán výstavy


  AUTA 5P