Co jsem testoval:
testované auto
Lancia Dedra 1.6 i.e.


Máte doma starší Autokatalog a nevíte co s ním?

chrpa-pa.cz
Blog o všem, co by Vás mohlo zajímat.

auta5p.eu  
Auta5P  
  AMI Leipzig 2004  

logo výstavy

AMI LEIPZIG 2004

Ve dnech 17. až 25. dubna 2004 se na veletržním výstavišti v Lipsku (Leipzig, Německo) pořádal mezinárodní autosalon AMI (=AutoMobil International). Většina světových automobilek zde vystavovala své vozy. K vidění byla řada novinek i vývojových studií, jedním z nových vozů byla také česká Škoda Octavia druhé generace. Autosalon byl doplněn výstavou mini a mikroatomobilů z padesátých let dvacátého století a na několika stáncích bylo možno shlédnout také automobilové veterány.
Přestože lipský autosalon nebyl zařazen do kalendáře nejvýznamnějších světových autosalonů (třeba jako ten náš brněnský), svým rozsahem a množstvím vystavených exponátů předčil všechny mnou doposud navštívené české automobilové výstavy, včetně brněnského autosalonu. Veletržní výstavní areál v Lipsku je ucelený, skládá se z pět velkých obdélníkových hal, spojených skleněnou spojovací halou a krytými chodbami. Vstupné na autosalon bylo 9,5 euro za osobu, za parkování na přilehlém parkovišti jsem zaplatil 5 euro.
Následující snímky byly pořízeny při návštěvě salonu v neděli, 18.dubna 2004. Pro velký rozsah autosalonu se na některé značky ani nedostalo, snahou bylo postihnout alespoň většinu novinek, exotických vozů, automobilů neprodávaných v ČR, vývojových studií (prototypů) a veteránů. Komplexní přehled tématické výstavy "Malé vozy 50.let" je na poslední stránce. Rozsah autosalonu můžete posoudit na následujících stránkách. Na prohlédnutí všech stánků bohužel jeden den nestačil. Nebyla navštívena ani hala 2, kde probíhala souběžná výstava servisní techniky a autodílů (AMITEC). Nejdůležitější vystavovalele a rozmístění jejich stánků naleznete na připojeném plánku výstaviště, převzatém z webových stránek AMI Leipzig 2004.


       
Hala 1   Hala 3   Hala 4   Hala 5   Malé vozy

Plánek výstaviště a rozmístění vystavovatelů:
plánek výstaviště

logo, vstupenka a parkovací lístek

  AUTA 5P