Co jsem testoval:
testované auto
Mercedes-Benz C 220d Coupé


Máte doma starší Autokatalog a nevíte co s ním?

chrpa-pa.cz
Blog o všem, co by Vás mohlo zajímat.

auta5p.eu  
Auta5P  
  Autosalon Brno 2011 3.část zpět na VÝSTAVY 1.část  

Autosalon Brno

AUTOSALON BRNO 2011

Každý lichý rok se na brněnském výstavišti koná největší česká automobilová výstava - Autosalon Brno. Naposledy jsem na něm byl v roce 2005, pak jsem jezdil každoročně do Lipska. Mám to tam blíž a autosalony v Lipsku byly rozsáhlejší a přehlednější. V roce 2011 ale dubnový autosalon v Lipsku zrušili a přešli na dvouletý cyklus - příští naplánovali na rok 2012. Takže se budou tyto středoevropské autosalony střídat. Každý lichý rok bude v Brně a sudý rok bude patřit Lipsku. V roce 2011 se brněnský autosalon konal ve dnech 4. až 9. června, v pátek 3.6. byl den pro novináře, kdy vstupné činilo 500 korun.

Pro vlastní autosalon byly vyhrazeny dvě haly. Při příjezdu z dálnice D1 byly automobily navedeny na parkoviště v zadní části výstavního areálu a první na řadě byl pavilon "P". Další automobily byly vystaveny v pavilonu "V". Součástí autosalonu byla také veteránská Classic Show v pavilonu "A". V pavilonu "F" byly autodíly a služby motoristům, do pavilonu "G1" umístili výstavu Motorsport Expo.

Autosalon jsem navštívil v sobotu 4.6.2011 a prošel pavilony P, V a A. V pavilonu "P" mohli návštěvníci shlédnout vozy Audi, Citroën, Hyundai, Kia, Opel, Peugeot, Seat, Škoda a Volkswagen. Tomuto pavilonu je věnována první část reportáže. Druhým navštíveným pavilonem bylo "véčko", kde byly vystaveny automobily Alfa Romeo, Fiat, Ford, Jaguar, Jeep, Kaipan, Lancia, Land Rover, Lotus a Suzuki. Tyto vozy neleznete ve druhé části reportáže z brněnského autosalonu. V pavilonu "V" měly být také automobily BMW a Mini, ale nikde jsem je neviděl. Marně byste na výstavišti hledali sportovní a luxusní vozy Bentley, Ferrari, Lamborghini, Maserati, Porsche, Rolls Royce. Nevystavovaly zde ale ani běžně prodávané značky jako Honda, Chevrolet, Mazda, Mercedes Benz, Mitsubishi, Nissan, Renault, Saab, Subaru, Toyota, Volvo a další.

Posledním navštíveným pavilonem bylo "áčko", kde probíhala prodejní a výstavní veteránská akce Classic Show. Své vozy zde vystavovala řada firem i soukromníků. Mohli jste shlédnout neprodejné muzejní exponáty nebo si některý vůz koupit. Vystavovaly zde také veteránské kluby a společnosti. Zde jsem si prohlédl řadu vozů, které naleznete ve třetí části reportáže. Vše bylo v pohodě, až na přísně střežené vozy na stánku společnosti Auto Hukr Veteran. Ty hlídalo snad více lidí než bylo vystavených vozů a nedovolili mi k nim se více přiblížit a nafotit si je z více stran, ani když jsem jim řekl, že jsem autorem webu Auta5P. "Šéf", zřejmě majitel firmy, mi řekl, že nejsem jeho bratr a musel jsem zůstat před provazem jako všichni ostatní návštěvníci. Kromě focení aut jsem si také příjemně pohovořil s panem Martinem Plškem z www.eurooldtimers.com.

Asi 25 minut před zavírací hodinou se mi vybil poslední ze tří akumulátorů do digitálního fotoaparátu a tak jsem odkráčel v dešti na parkoviště a odjel domů. Utratil jsem 120 Kč za zlevněné vstupné (po registraci), 150 Kč za parkování a poněkud více za jídlo a pití na výstavišti a také ještě pár stovek za několik automobilových modelů. Nejdražší byla cesta, za benzín do Brna a zpět jsem dal něco přes 1600 Kč.

Většinu vystavených vozů najdete na dvanácti stech následujících snímcích, které jsem jako obvykle doplnil dostupnými údaji a daty.


1.část   2.část   3.část
1. část   2. část   3. část

plánek výstaviště Autosalonu Brno 2011
vstupenka na Autosalon Brno 2011

  AUTA 5P nahoru