Auto & Technik Museum Sinshem

Oldtimer Kopřivnice 2018


Co jsem testoval:
testované auto
Porsche Cayman


JK Classisc Lužná 2018

auta5p.eu  
Auta5P  
  Autosalon Brno 2011 3.část zpět na VÝSTAVY 1.část  

Autosalon Brno

AUTOSALON BRNO 2011

Každý lichý rok se na brněnském výstavišti koná největší česká automobilová výstava - Autosalon Brno. Naposledy jsem na něm byl v roce 2005, pak jsem jezdil každoročně do Lipska. Mám to tam blíž a autosalony v Lipsku byly rozsáhlejší a přehlednější. V roce 2011 ale dubnový autosalon v Lipsku zrušili a přešli na dvouletý cyklus - příští naplánovali na rok 2012. Takže se budou tyto středoevropské autosalony střídat. Každý lichý rok bude v Brně a sudý rok bude patřit Lipsku. V roce 2011 se brněnský autosalon konal ve dnech 4. až 9. června, v pátek 3.6. byl den pro novináře, kdy vstupné činilo 500 korun.

Pro vlastní autosalon byly vyhrazeny dvě haly. Při příjezdu z dálnice D1 byly automobily navedeny na parkoviště v zadní části výstavního areálu a první na řadě byl pavilon "P". Další automobily byly vystaveny v pavilonu "V". Součástí autosalonu byla také veteránská Classic Show v pavilonu "A". V pavilonu "F" byly autodíly a služby motoristům, do pavilonu "G1" umístili výstavu Motorsport Expo.

Autosalon jsem navštívil v sobotu 4.6.2011 a prošel pavilony P, V a A. V pavilonu "P" mohli návštěvníci shlédnout vozy Audi, Citroën, Hyundai, Kia, Opel, Peugeot, Seat, Škoda a Volkswagen. Tomuto pavilonu je věnována první část reportáže. Druhým navštíveným pavilonem bylo "véčko", kde byly vystaveny automobily Alfa Romeo, Fiat, Ford, Jaguar, Jeep, Kaipan, Lancia, Land Rover, Lotus a Suzuki. Tyto vozy neleznete ve druhé části reportáže z brněnského autosalonu. V pavilonu "V" měly být také automobily BMW a Mini, ale nikde jsem je neviděl. Marně byste na výstavišti hledali sportovní a luxusní vozy Bentley, Ferrari, Lamborghini, Maserati, Porsche, Rolls Royce. Nevystavovaly zde ale ani běžně prodávané značky jako Honda, Chevrolet, Mazda, Mercedes Benz, Mitsubishi, Nissan, Renault, Saab, Subaru, Toyota, Volvo a další.

Posledním navštíveným pavilonem bylo "áčko", kde probíhala prodejní a výstavní veteránská akce Classic Show. Své vozy zde vystavovala řada firem i soukromníků. Mohli jste shlédnout neprodejné muzejní exponáty nebo si některý vůz koupit. Vystavovaly zde také veteránské kluby a společnosti. Zde jsem si prohlédl řadu vozů, které naleznete ve třetí části reportáže. Vše bylo v pohodě, až na přísně střežené vozy na stánku společnosti Auto Hukr Veteran. Ty hlídalo snad více lidí než bylo vystavených vozů a nedovolili mi k nim se více přiblížit a nafotit si je z více stran, ani když jsem jim řekl, že jsem autorem webu Auta5P. "Šéf", zřejmě majitel firmy, mi řekl, že nejsem jeho bratr a musel jsem zůstat před provazem jako všichni ostatní návštěvníci. Kromě focení aut jsem si také příjemně pohovořil s panem Martinem Plškem z www.eurooldtimers.com.

Asi 25 minut před zavírací hodinou se mi vybil poslední ze tří akumulátorů do digitálního fotoaparátu a tak jsem odkráčel v dešti na parkoviště a odjel domů. Utratil jsem 120 Kč za zlevněné vstupné (po registraci), 150 Kč za parkování a poněkud více za jídlo a pití na výstavišti a také ještě pár stovek za několik automobilových modelů. Nejdražší byla cesta, za benzín do Brna a zpět jsem dal něco přes 1600 Kč.

Většinu vystavených vozů najdete na dvanácti stech následujících snímcích, které jsem jako obvykle doplnil dostupnými údaji a daty.


1.část   2.část   3.část
1. část   2. část   3. část

plánek výstaviště Autosalonu Brno 2011
vstupenka na Autosalon Brno 2011

  AUTA 5P nahoru