auta5p.eu  
Auta5P  
Popis vozu   English Deutsch Français Russian návrat  

Škoda Yeti Gray Concept, 2005

Škoda Yeti Gray Concept, ČR 2005

Pětidveřové čtyřmístné SUV, motor vpředu a pohon předních kol. maximální rychlost neuvedena. Vpředu zavěšení McPherson a vinuté pružiny, vzadu víceprvkové zavěšení (multilink) a vinuté pružiny, přední brzdy kotoučové ventilované, zadní kotoučové.

Prototyp malého terénního vozu kategirie SUV na hranici mezi třídami A0 a A. Maximálně využít daných možností je pro vozy Škoda charakteristické. Proto Yeti vzbudil zaslouženou pozornost při letošní premiéře na autosalonu v Ženevě (2005). Přátelsky působící malý víceúčelový vůz s pohonem předních kol by mohl stát před nákupním centrem, večer před divadlem, o víkendu na horách, samozřejmě v případě, že by se začal vyrábět.
Automobilka Škoda postavila tři prototypy Yeti. Modrý byl vystaven v Ženevě 2005 a na dalších autosalonech (např. v Lipsku) a také v Brně v pavilonu F. Šedý (na snímcích) byl v Brně vystaven v pavilonu H na výstavě 100 let výroby vozů Škoda, poslední (údajně žlutý) zůstal v záloze. Yeti neměl motor, byl pouze výstavním prototypem, uvažovalo se o motorech používaných ve Fabii. Sériová výroba modelu Yeti byla zahájena v roce 2009.
Foto: Z.Patera Auta5P, Autosalon Brno 2005.

Škoda Yeti Gray Concept, 2005
Škoda Yeti Gray Concept, 2005
Škoda Yeti Gray Concept, 2005
Škoda Yeti Gray Concept, 2005
Škoda Yeti Gray Concept, 2005

  © AUTA 5P (auto ID 14414) nahoru