Co jsem testoval:
testované auto
Adler Trumpf Junior


Máte doma starší Autokatalog a nevíte co s ním?

chrpa-pa.cz
Blog o všem, co by Vás mohlo zajímat.

auta5p.eu  
Auta5P  
  Autoshow Praha 2005  

logo výstavy
doprovodné akce

AUTOSHOW PRAHA 2005

Na podzim se pravidelně na holešovickém výstavišti pořádá pražský "autosalon", výstava Autoshow. V roce 2005 se pořádal již jedenáctý ročník tohoto mezinárodního veletrhu osobních a lehkých užitkových automobilů a automobilového designu. Doprovodný program zahrnoval výstavy Car&Audio Show, tuning&racing, Allroad Show a Veteran Car Show. V sobotu se uskutečnil již také tradiční tuning sraz v prostoru bruselské cesty.
Výstavy se poprvé zůčastnila přímo automobilka Škoda Mladá Boleslav, dříve bývala zastoupena pouze pražskými prodejci. Ostatní vozy vystavovali jejich dealeři. Z aktuálních novinek byly vystaveny vozy Škoda Octavia RS, nový Renault Clio, Honda Civic osmé generace, inovovaný Hyundai Getz, nový Volkswagen Jetta, faceliftovaný Opel Vectra a řada dalších novinek roku 2005, z nichž některé byly v Praze vystaveny poprvé.
Výstava působila proti minulým ročníkům vzdušnějším dojmem. Zřejmě bylo méně vystavených vozů, protože bylo více prostoru na procházení mezi nimi, možná že na výstavu přišlo také méně diváků. Nebyly vystaveny exotické luxusní vozy, jako Aston Martin, Bentley, Lamborghini a další, které byly k vidění v předešlých ročnících, výstavka veteránů byla tentokrát v levém křídle výstavního paláce mezi novými vozy, několik veteránů ze svého muzea vystavovala také Škodovka. Z designových studií jsem narazil pouze na Škodu Yeti, vystavena byla původní uzavřená verze z jara 2005. Nový "kabriolet" Yeti II, vystavený na podzimním autosalonu ve Frankfurtu, v Praze nebyl.
Novinkou na Autoshow byla výstava terénních a speciálních vozidel Allroad Show, většina těchto vozů byla v Křižíkově pavilonu C. Terénní vozy byly ale také ve veletržním paláci a na volné ploše před ním. Tradičně byly na volné ploše vystaveny také starší americké "křižníky". Jeden z vystavovatelů nabízel ekologické Peugoety, přestavěné na elektrický pohon.
Následuje řada fotografií, všechny jsem pořídil při sobotní návštěvě akce, dne 8.10.2005. Pro web byly zmenšeny z původní velikosti 2272x1704 (4 Mpix) na 800x600 bodů.

     
1. část   2. část   3. část   4. část

plakát akce

  AUTA 5P