Co jsem testoval:
testované auto
Renault Clio TCe 90


Máte doma starší Autokatalog a nevíte co s ním?

chrpa-pa.cz
Blog o všem, co by Vás mohlo zajímat.

auta5p.eu  
Auta5P  
  Soutěž elegance Roztoky 2007  

nadpis
ROZTOKY 2007

Na zámku Roztoky u Prahy se v úterý 8. května 2007 pořádal 28. ročník Soutěže elegance historických vozidel. Pořadatelem soutěže byl již tradičně Veteran Car Club Praha pod vedením pana Jiřího Černého a Středočeské muzeum Roztoky. Počasí tentokrát akci moc nepřálo, černé mraky se stahovaly z různých stran nad zámeček v Roztokách, během dne přešlo několik větších i menších přeháněk a sluničko vysvitlo jen na několik krátkých okamžiků. Poté, co jsem v dešti vystál téměř půlhodinovou frontu a zaplatil vstupné, již nic nebránilo prohlídce vystavených veteránů.
Většina vystavených automobilů se již zúčastnila některého z předchozích ročníků a stále více se začínají objevovat novější poválečné automobily. Ale na rozdíl od předchozích let jsem na akci neviděl vůz, který by do kategorie veteránů nepatřil. Nejstaršími exponáty byly vozy RAF a Premier, oba již z prvního desetiletí dvacátého století.
Nebudu zde vyjmenovávat všechny zajímavé vozy, doporučuji prohlídku připojených fotografií s dostupnými popisy vystavených automobilů. Na snímcích naleznete většinu vystavených automobilů a také několik dalších vozidel.
V zámeckém muzeu v Roztokách souběžně probíhaly dvě výstavy. Ta první představila modely českých automobilů, na druhé bylo možno shlédnout vycpaná zvířata. Během dešťových přeháněk se návštěvníci schovávali právě na těchto výstavách.
Do katalogu jsou z této reportáže zařazeny převážně jen vozy, které v katalogu dosud nebyly.

   

  AUTA 5P