Co jsem testoval:
testované auto
Citroën C1 1.0 VTi 72 ETG Urban Ride


Máte doma starší Autokatalog a nevíte co s ním?

chrpa-pa.cz
Blog o všem, co by Vás mohlo zajímat.

auta5p.eu  
Auta5P  
  Mezinárodní sraz vozů Simca - Chrustenice 2006  


Sraz vozů Simca v Chrustenicích 2006

Poslední květnový víkend (od 25. do 28. května 2006) se v autocampu Válek v Chrustenicích na Berounsku konal 8. MEZINÁRODNÍ SRAZ VOZŮ SIMCA. Na sraz se sjelo více než 200 vozů Simca, Chrysler, Matra a Talbot, dorazil také jeden sportovní vůz CG. Sraz se poprvé pořádal v České republice. Většina účastníků pocházela z ČR, další byli například z Belgie, Francie, Lucemburska, Německa, Nizozemí, Švýcarska nebo Velké Británie.
Konec května byl deštivý a ještě v sobotu ráno intenzivně pršelo. Sotva se ale počasí trochu umoudřilo, vyrazil jsem do Chrustenic. A udělal jsem dobře, v Chrustenicích ten den nepršelo, dokonce chvílemi svítilo sluníčko. Pochvalu si zaslouží organizátoři srazu za dobré značení cesty k místu srazu. Po odbočení z dálnice do Loděnic byly na všech křižovatkách šipky "SIMCA", navádějící účastníky i návštěvníky do autocampu v Chrustenicích, kde se sraz pořádal.
Na srazu mohli návštěvníci shlédnout řadu zajímavých vozů, které se v našich končinách buď nevyskytují vůbec nebo jen zřídka. Všechny vozy Simca, Chrysler France a Talbot jsou již dnes zařazeny do kategorie veteránů, protože značka Simca zanikla koncem sedmdesátých let a poslední osobní vozy Talbot byly vyrobeny v polovině osmdesátých let dvacátého století. Vozy Simca a Chrysler se dovážely také do tehdejšího Československa, ale dnes už jich není mnoho vidět. Na srazu byly vozy umístěny do sekcí podle typů a bylo možno shlédnout téměř všechny poválečné modely značky Simca i novější automobily značek Chrysler a Talbot, zajímavé vozy Matra a jedno kupé dnes již téměř neznámé francouzské značky CG, která vyrobila celkem jen pět stovek automobilů.
Následující snímky ukazují většinu vystavených typů, z řady vozů Simca 1301/1501 a Chrysler 180 bylo vyfotografováno jen několik exemplářů, z ostatních většina. Některé vozy neměly bohužel uveden základní popis (typ, rok výroby, majitele atd.). Následuje více než 340 fotografií ze srazu, tradičně doplněných dostupnými technickými a dalšími údaji. Všechny snímky byly pořízeny v sobotu 27.5.2006.

1. část: automobily Simca
2. část: CG, Chrysler, Matra a Talbot
Simca klub, pozvánka na sraz


  AUTA 5P